Yaz spor okullarına malzeme desteği

1333

Çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla açılan Yaz Spor Okullarına Kütahya Belediyesi tarafından ücretsiz malzeme desteği sağlandı.
Kütahya Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Yaz Spor Okullarına destek vererek Kütahya ili genelindeki yaz spor okullarına katılan tüm öğrencilere 5500 adet forma, tshirt ve çantayı 30 Ağustos Stadında düzenlenen törenle hediye etti.
Kütahya ili geneli Yaz Spor Okullarına katılan öğrencilere malzeme dağıtım töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün Yaz Spor Okullarına ve tüm etkinliklerine katkılarından, desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Göreve geldiği günden bu yana hangi kurum olursa olsun, Kütahya için Kütahyalılar için yapılan projelere destek olacağını, onlarının yanında olacağını dile getirdiklerini belirten Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; “Kütahya Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman yanındayız ve destekçiyiz. Bu kapsamda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün yaz spor okullarına destek vererek 3500’ü Kütahya Merkez, kalan 2000’ni de ilimizdeki değişik ilçelerimiz olmak üzere toplamda 5500 forma, tshirt ve çantayı Kütahya genelinde yaz spor okullarına katılan öğrencimize dağıtarak onlara hediye ettik. Tabi gençlerimizin spor yapması, gençlerimizin bu gibi etkinliklere katılması onların geleceği açısından,aileleri açısından çok önemli. Eğer öğrencilerimiz bu spor okullarına gelmezse, böyle etkinliklere katılmazlarsa sokakta dışarda farklı amaçlı yerlere gidebilirler ve evlatlarımızın geleceğini yok edebiliriz. Onun için sosyal projeler kapsamında da biz Belediye olarak tüm şehrimizdeki öğrencilerimizin yaz spor okullarına katılmalarını ve bu etkinliklerde var olmalarını istiyoruz. Kütahya Belediyesi olarak bizler spor ve sporcularımızın yanında olmak adına geçtiğimiz yıllarda Belediyemiz bünyesinde Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzü kurduk ve burada Atletizm, Boks, Halter, Bisiklet, Jimnastik, Futbol, Basketbol branşlarında 700’ün üzerinde evladımız lisanlı bir şekilde spor faaliyetlerini sürdürüyor. Göreve geldiğimiz günden bugüne tüm hemşehrilerimizin olduğu gibi gençlerimiz ve çocuklarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu çerçevede küçük çocuklarımız için parklarımızın tamamını yenileyerek zeminlerini kauçukla kapladık ve bunun yanında 150’nin üzerinde yeni çocuk parkını da şehrimize kazandırdık. Yine bizim dönemimizde 1 milyon m2’lik alan üzerine inşa etmiş olduğumuz Şehzadeler Parkını da çocuklarımız için Macera Parkı yaptık. Ayrıca gençlerimize yönelik Zafertepe Mahallesi, Kentpark yanı ve Bahçelievler bölgesinde olmak üzere 3 yüzme havuzumuzun inşaatında sona yaklaşıyoruz. İnşallah bir bir buçuk ay içerisinde inşaat çalışmaları sona erecek ve hizmete sunacağız. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bize sağlayacağı yüzme hocalarıyla beraber ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir anlaşma yaparak artık Beden Eğitimi derslerinin yüzme dersi olarak da verilmesini inşallah sağlayacağız. Bir diğer çalışmamız ise yine gençlerimize yönelik 3 adet basketbol sahası ve 27 adet futbol sahası olmak üzere toplam 30 adet spor sahalarımızı da şehrimize kazandırıyoruz. Bunlarından yanında Belediye olarak Kütahya’mız da faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerini toplamda 3 milyon nakdi destekte bulunduk. Kütahya’da bisiklet kullanan vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla, hizmet sınırlarımız içerisindeki cadde ve sokaklarda bisiklet kullanan hemşehrilerimizin rahatlıkla gezecekleri yollar yapıyoruz.
Akkent mahallemizde Kütahya Belediyesi olarak yapmış olduğumuz bisiklet yolu yaklaşık 1 yıldır hemşehrilerimize hizmet vermektedir. Bu doğrultuda Zafer meydanından başlayarak Zafertepe mahallesine kadar 5 km gidiş, 5 km geliş şeklindeki bisiklet yolu çalışmamızın bir bölümünü tamamlayarak 15, 20 gün içerisinde inşallah hayata geçireceğiz ve gençlerimiz, vatandaşlarımız güvenli bir şekilde kullanabilecekler. Tüm hizmetlerimiz ve Yaz Spor Okullarının hemşehrilerimize, gençlerimize, çocuklarımıza ve ailelerine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir