Kütahya’ya 93 yeni hemşire atandı

1361

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘ne 93 yeni hemşire atandığı bildirildi.
Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ataması yapılan 93 hemşireden 80 tanesi sözleşmelerini imzalayarak hastanede ki görevlerine başladı.
Hastane Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü İsmail Eryılmaz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sibel Demirel yeni atanan hemşirelere hayırlı olsun dileklerine bulunarak bir toplantı gerçekleştirdiler.
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sibel Demirel, sözleşmeli olarak hastaneye kazandırılan 93 yeni hemşirenin ihtiyaç duydukları eksikliği kapatacağını ifade ederek, “Öncelikle ilimize ataması gerçekleşen arkadaşlarımıza yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çok kapsamlı ve geniş bir mekana sahiptir. Bölgenin en büyük hastanesi olması, hastanemize olan talebi artırmaktadır. Halkın bu talebi bazı ihtiyaçları beraberinde getiriyor. Yapılan sözleşmeli personel atamasıyla hastanemize doğrudan 93 kişi atandı Arkadaşlarımız belli bir adaptasyon süresi geçirecekler. Bu noktada hastane yetkilileri olarak devreye bizler girmeye çalışıyoruz. Alışma evresini en kısa süreye indireceğimize inanıyorum” dedi.
Demirel, yeni atanan hemşirelere tecrübelerini paylaşarak, bir abla, bir anne gibi, yeri geldiğinde bir idareci olarak davranacağını belirtti.
Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde sürekli gelişimi, katılımcılığı, saydamlığı, tarafsızlığı, dürüstlüğü, kamu yararını gözetmeyi, hesap verebilirliği, öngörülebilirliği, hizmette yerindeliği ve beyana güveni esas alınacağını, da ifade eden Demirel, ayrıca hemşirelik mesleğinin diğer mesleklerden ayrıcalıklı olduğunu, empatinin ön planda tutulması gerektiği önemle belirtti.
Konuşmaların ardından hemşirelerin yeni görev yerlerine dağıtımları gerçekleştirildi. RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir