Şehit yakınlarının hüzünlü bayramı

1155

Kütahya’da, şehit aileleri ve yakınları Hava ve Polis Şehitliği’ni ziyaret ederek şehitlerinin kabirlerinin başında Kur’an-ı Kerim okuyup dua etti.
Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve diğer protokol mensupları da şehitliği ziyaret etti. Nayir ve beraberindekiler, mezarlara karanfiller bırakıp, şehit yakınlarına başsağlığı diledi.
Vali Nayir, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, her bayram arifesinde olduğu gibi ramazan bayramı arifesinde de şehitliği ziyaret ederek şehitler için dua ettiklerini belirtti.
Bayramlarda ailelerin bir araya geldiğini dile getiren Vali Nayir, şunları söyledi:
“Şehitlerimiz de bu devlet ve milletinin ve ailelerimizin birer evladı oldukları için onları şehit yakınları ile ziyaret ediyoruz. Her bayram arifesinde bizler şehit ailelerimizle buraya gelip onlar için dua ve Kur’an okuyoruz. Bizler için en büyük fedakarlığı yapan şehitlerimize böylece bir karşılık vermiş oluyoruz. Allah rahmet eylesin, Allah geride kalanlarına sabır ve sağlık versin. İnşallah bu şehitlerin en az olduğu, olmadığı günlere de ulaşırız.”
Ağabeyi İbrahim Ködük’ün, yaklaşık 25 yıl önce Şırnak’ta terörle mücadele ettiği sırada şehit olan Tekin Ködük, ağabeyinin olmadığı bir bayrama daha hüzün içerisinde girdiklerini söyledi.
Kardeşinin acısını yüreklerinde taşımaya devam ettiklerini ifade eden Ködük, “Kardeşimin acısını unutmam mümkün değil ama kardeşim şehit oldu, çok güzel bir mertebede. Keşke ben de şehit olabilsem. Bizim bayramımız da seyranımız da burası. Tüm şehit yakınlarına söylüyorum, üzülmesinler. Arkalarında devletimiz, milletimiz var, valimiz var. 2017 yılında da Tunceli’nin Pülümür ilçesinde polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan polis memuru Murat Ködük de amcamın oğlu. İki şehit verdik bu vatana. Vatan sağ olsun.”
İl Müftülüğüne bağlı görevliler de şehitler için Kur’an-ı Kerim okurken Müftü Hüseyin Hazırlar da şehitler için dua etti.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir