Koruyucu ailelerle iftar

1030

Korunma ve gözetim altında olan çocukların bakımlarını üstlenen koruyucu aileler, Kütahya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar programında bir araya geldi.
“BU İŞ PEYGAMBER VASİSİDİR”
Koruyucu ailelerle bir arada aynı sofrada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarlacı, “Kutsal bir görev yapıyorsunuz. Bir yetimin, öksüzün sevindirilmesi Allah katında en büyük sevaplardan bir tanesidir. Sizleri bu yüzden tebrik ediyorum, sizin yaptığınız bu iş peygamber vasisidir. İnşallah yaptığınız iş sizin cennetle mükafatlandırılmanıza vesile olur” dedi.
“KORUYUCU AİLE SAYIMIZDAKİ
ARTIŞTAN MUTLUYUZ”
Koruyucu aile sayısındaki artıştan duyduğu mutluluğu paylaşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, çocukların tüm sorumluluğunun tüm toplumun sorumluluğu olması gerektiğini söyledi. Çocukların aile ortamında şevkatle büyümesinin önemine dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Kütahya’da her yıl artarak devam ettiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Allah’a hamdolsun ki her bir iftarımızı bir öncekinden daha fazla sayıyla yapıyoruz.

Koruyucu aile sayımız, koruyucu ailelere emanet ettiğimiz çocuklarımızın sayısı artarak güzel bir yolda devam ediyor. Himayeye muhtaç olanlara hami olabilmek, korunmaya muhtaç olanların sorumluluğunu alabilmek, kimsesizlere kimse olabilmek mutlaka ki fazilettir, maharettir. Siz bunu bilerek, bu sorumluluğu üzerinize almış, evlatlarınızın yanına yeni evlatlar edinerek bu zevki tatma noktasına gelmiş bulunmaktasınız. Bu büyük bir sorumluluk, bu toplumun genel bir sorumluluğu. Eğer bir toplumda bakıma muhtaç birileri var ve toplum bunlarla ilgilenmiyorsa bu toplumun tümünden hesap sorulmalı, tümünün sorumlulugu var demeli. Bu salondaki aileler inanıyorum ki Kütahya’nın toplam sorumluluğunda da bir rol almış, bakımlarını üstlendikleri çocuklar dolayısıyla toplumun sorumluluğunu yerine getirmişlerdir. Deyim yerindeyse bu bir farzı kifaye. Birileri yapınca diğerlerinin üzerinden de düşen bir görev. Siz, toplum adına da bunu yapıyorsunuz ve güzel örnek oluyorsunuz. Dileğimiz o ki koruyucu aile sayımız artarak devam etsin. Çocuklarımız, bir çatı altında merhamet ve şevkatle büyüsün, devletimizin ihtiyaç duyduğu nesil olarak sizlerin terbiyesinden geçerek yarınlara hazırlanmış olsunlar” diye konuştu.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir