Nüfusumuzun yüzde 74’ü seçmen

1026

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezinin, (SKM) 24 Haziran günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimine hazır olduğu bildirilirken nüfusunun yüzde 74’ünün seçmen olduğu belirtildi.
SANDIK GÖREVLİLERİ
BELİRLENDİ
SKM Başkanı Musa Yılmaz, AK Parti olarak sandık görevlilerini belirleyerek, seçim kuruluna teslim ettiklerini dile getirdi.
Yılmaz, seçimler için il genelinde bin 592 sandıkta 7 bin 500 partilinin asil ve yedek sandık kurulu üyesi, müşahit, kat ve okul sorumlusunun göreve hazır olduğunu kaydetti.
Tüm sandıklarda görevli bulunduran tek partinin AK Parti olduğunu belirten Başkan Musa Yılmaz, “Kütahya seçimlerde katılımın en yüksek olduğunu illerin başında geliyor. Son 10 seçimde katılım oranı yüzde 90’ın üzerinde. Bu seçimlerde katılımın daha yüksek olacağını kanaatindeyim” dedi.
BİN 590 SANDIK,
422 BİN 200 SEÇMEN
Kütahya nüfusunun yüzde 74’ünün seçmen olduğunu ifade eden Yılmaz, “Kütahya il genelinde bin 590 sandık ve 422 bin 200 seçmen var. Halkımız seçim analizini ve yorumunu bizden daha iyi yapıyor ve görüyor. Halkımız bize; ‘Kendi partisinde genel başkanlığa layık görülmeyen birisini biz neden seçelim?. Kendi partisini bölen, bir üst akıl projesi olan kişiye neden oy verelim?. Yıllarca inancın meclise taşınmasına karşı aşağılayıcı zihniyetle aynı ittifakta yer alan partiye neden oy verelim?. Sözde demokrat bir partinin, görüşünün tam zıttı olan ittifakta yer alması vicdanımızı yaralıyor. Terör temsilcisine oy verilir mi?’ diyor” ifadelerini kullandı.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir