Üniversitelerde yeni bölüm ve kontenjanlar

1193

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin 2018-19 Eğitim Öğretim Yılı’nda ilk kez öğrenci alımı yapacak bölümlerinin kontenjanlarını açıkladı.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre üniversite, 2018-19 Eğitim Öğretim Yılı’nda bünyesindeki fakülte ve meslek yüksekokullarında bu yıl eğitime bağlayacak 14 bölümde 618 öğrenci kabul edecek.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nin Evliya Çelebi Yerleşkesi’nde yer alan fakültelerden Mimarlık Fakültesi’nin İç Mimarlık Bölümü ilk yılında 60 öğrenciyle eğitim hayatına başlayacak.
Germiyan Yerleşkesi’nde yer alan Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılacak olan Turist Rehberliği Bölümü 40’ı ikinci öğretim olmak üzere 100; Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü ise 50’si ikinci öğretim olmak üzere 100 öğrenciyle 2018-19 yılında eğitime başlayacak.
Simav Teknoloji Fakültesi’nde eğitime başlayacak olan Makine Mühendisliği Bölümü, 44’ü örgün, 44’ü de ikinci öğretim olmak üzere toplam 88 öğrenciye kapılarını açacak.
Ayrıca, Simav Meslek Yüksekokulu’nda açılacak Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü de ilk yılında 40 öğrenciye eğitim verecek.
Gediz Meslek Yüksekokulu’nda açılacak Grafik Tasarımı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği (İÖ) ve Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama (İÖ) bölümleri de ilk yıllarında 40’ar öğrenci kabul edecekler.
2018-19 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilk dersin verileceği Altıntaş Meslek Yüksekokulu’ndaki Posta Hizmetleri Bölümü’nde 40, Şaphane Meslek Yüksekokulu’ndaki Sosyal Hizmetler Bölümü’nde 40, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu’ndaki Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü’nde ise 30 öğrencilik kontenjan ayrıldı.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir