Klasik otomobil tutkunları Kütahya’da buluştu

1250

Kütahya’da, bu yıl ilki düzenlenen Klasik Otomobil Etkinliğine Ankara, Konya, Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin birçok kentinden klasik otomobil sahipleri bir araya geldi.
Türkiye’nin birçok kentinden klasik otomobil sahipleri, Kütahya’daki etkinlikte buluştu.
Kütahya Belediyesi ve Efsane Organizasyon işbirliği ile hazırlanan etkinlikte 50’nin üzerinde klasik araç sergilendi.
Sabah saatlerinden itibaren etkinliğin yapıldığı tarihi Hisar Kalesine gelen araçlar, klasik otomobil meraklılarının ilgi odağı oldu.
Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve diğer protokol üyeleri ile birlikte etkinliği gezen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, etkinliğin ilk olmasına rağmen klasik otomobil tutkunlarının ilgi gösterdiğini söyledi.
Etkinliğe katılan tüm herkese teşekkür eden Saraçoğlu, etkinliği geleneksel hale getirerek önümüzdeki yıllarda da düzenlemeye devam edeceklerini belirtti.
Etkinliğe Eskişehir’den eşi ile birlikte katılan 80 yaşındaki Cengiz Sarıkaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, klasik otomobil tutkunu olduğunu ve 35 yıldır Murat 124 aracını kullandığını söyledi.
Klasik aracın kendisi için bir tutku olduğunu ifade eden Sarıkaş, “Bu araca bağlandım, satamıyorum. Bu arabada çocuklarım, torunlarım büyüdü. Onun için bu araba benimle gidecek.” dedi.
Etkinliğe Ankara’dan katıldıklarını aktaran Ankara Klasik Otomobil Kulübü (AKOK) Başkanı Necdet Boyacı, Türkiye’nin birçok yerinde düzenlenen organizasyonlara katıldıklarını, bugün de Kütahya’da olmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirtti.
1976 model Murat 124’ü ile etkinlik için Eskişehir’den Kütahya’ya geldiğini anlatan 60 yaşındaki Recep Gürlü ise klasik otomobili ile arasında bir gönül bağı oluştuğunu, bu tutkusunu oğlu Serhat ve torunu Hamza’ya da aşıladığını söyledi.
7 yaşındaki Hamza Gürlü de otomobilleri sevdiğini ve büyüdüğünde dedesinin arabasını kullanacağını ifade etti.
‘En güzel klasik araç’ yarışmasının da yapıldığı etkinlikte derece alanlara ödüller verildi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir