TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1267

T.C.
KÜTAHYA
1. İCRA DAİRESİ
2017/4571 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda Kütahya İli, Merkez İlçesi, Köseoğlu Çeşmesi Mevkii, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, 591 ada, 159 parsel, 2.312,00m2 yüzölçümlü yol seviyesi altında bir yol seviyesi üstünde dört toplam beş katlı elli altı daireli bahçesi bulunan kargir apartman niteliğinde olup zemin kat bağımsız bölüm numarası 11 olan mesken tam oranında hisseli, 10/928 oranında arsa paylıdır.Taşınmazda 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 tuvalet ve 2 balkon bulunmakta olup yaklaşık alanı 82,00 m2’dir.Pencereler pvc doğramadır.Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Bina 3B yapı sınıfında kombili doğalgaz sistemiyle ısınmakta olup ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır.Yaklaşık 15 seneliktir, bulunduğu apartman asansörsüz olup dış cephe yalıtımı yapılmıştır.Çarşı merkezine yaklaşık 1,7 km mesafededir.
Adresi : Cumhuriyet Mah. 2.Esen Sk. Dış Kapı No:11 İç Kapı No:11 Merkez / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 2.312 m2
Arsa Payı : 10/928
İmar Durumu : İmar planında 5m. yapı yaklaşma sınırı olan bitişik nizam 4 kat yapı adasında kalmaktadır.Önemli alan içerisindedir.Kütahya askeri havaalanı mania planı kriterlerine uyulacaktır.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TC Ziraat Bankası AŞ lehine ipotekli ve Otopark Şerhi:17/04/1986, Yev:1371
1. Satış Günü : 24/05/2018 günü 14:30 – 14:35 arası
2. Satış Günü : 21/06/2018 günü 14:30 – 14:35 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4571 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Fatoş Meltem ÖZTÜRK
İcra Müdür Yardımcısı
120385
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
KÜTAHYA ZAFER GAZETESİ 20.04.2018
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir