Aslanapalı kursiyerlere teknik gezi

1016

“Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” projesi kapsamında, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından açılan Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursuna katılanlar için teknik gezi düzenlendi.
Aslanapa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, İşkur ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi” kapsamında, Esenköylü 25 kadın çiftçiye yönelik düzenlenen Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursuna katılan kursiyerler için teknik gezi düzenledi.
Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği ile Tarım Kredi Yem Sanayine gerçekleştirilen teknik geziden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Özkan İnci; “Anadolu’da ki köylerimizde yükün çoğu kadılarımızın sırtında. Sizin daha çok üretip daha çok kazanabilmeniz için bizlerde kaliteli yem ve gübre üreterek gelirinize katkı sağlamak istiyoruz” dedi.
Ziraat Mühendisi Murat Uğur tarafından geziye katılan kursiyerlere süt inekleri ve buzağıların bakım ve beslenmesi, barınaklar, havalandırma, ve rasyon hazırlama gibi konularda eğitim verildi.
Aslanapa Esenköy’den 25 bayan yetiştiricinin katılımıyla açılan Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursu toplam 80 saat sürecek. Kurs boyunca İŞKUR tarafından yol ve yemek giderleri karşılanacak olan kursiyerlere başarılı olmaları durumunda Süt Sığırı Yetiştiriciliği sertifikası verilecek.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir