Kütahyalı gençlerden Mehmetçiğe selam

1115

Kütahya’da, Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe destek yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşte Mehmetçik ve şehitler için dua edildi, şehitler anısına fidan dikildi.
Genç Sivil Toplumu Kuruluşlarının organizasyonuyla Ulu Cami önünde bir araya gelen gençler, ellerindeki Türk bayraklarıyla, ‘Kütahya’dan Mehmetçiğe selam’, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, Afrin’e selam, cihada devam’ şeklinde sloganlar atarak Zafer Meydanına kadar yürüdü.
Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Genç MÜSİAD Başkanı Ahmet Muhammet Tosun, Kütahyalı gençler olarak Afrin’in, Mehmetçiğin yanında olduklarını belirtti.
Mehmetçiğin, Afrin’i emperyalizmin maşası olan toplulukların elinden alarak gerçek sahiplerine teslim etmelerinin büyük mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Tosun, şunları kaydetti:
“Tüm dünya gördü ki bizim askerimizin girdiği yerde sadece zalime korku vardır. Geçmişte olduğu gibi bugün de girdiği topraklara medeniyet, huzur ve barış götüren kahraman ordumuzun başarısı ve kararlılığı tüm dünyanın gözünü kamaştırmıştır. Batının tepkisinden korkanlar şunu iyi bilsinler ki artık eski Türkiye yok. Kendi geleceğini kendi tayin eden, karar alırken batının değil milletinin onayını alan büyük ve güçlü Türkiye var. Ordumuzun Afrin’de YPG/PYD gibi türevlerinin alfabede harf bırakmadığı terör örgütlerine karşı kendi sınırlarımız ve orada yaşayan masum halkı koruma adına yürütmüş olduğu haklı mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz.”
AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı’nın da destek verdiği yürüyüş ve basın açıklamasının ardından şehitler için dua edildi.
Grup, daha sonra Kütahya-Eskişehir karayolu üzerinde 15 Temmuz Şehitleri için oluşturulan hatıra ormanında Afrin şehitleri anısına fidan dikti.
Programa, AK Parti Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur, Genç Birlik Kütahya Şube Başkanı Muhammet Demir, Kütahya Genç İHH Gençlik Başkanı Murat Aydoğdu, Glokal Edim Başkanı Enes Güler, Genç Memur Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Zahit Behti, Milli Türk Talebe Birliği Başkanı Üsame Doğan, Genç MÜSİAD Kütahya Şube Başkanı Ahmet Muhammet Tosun, Kütahya Genç KİHMED Başkanı Yunus Hangedik,İlim Yayma Cemiyeti Gençlik Başkanı Enver Öz, TÜGVA İl Temsilcisi İsmail Çağlar Bayırcı, Erbakan Vakfı Gençlik Başkanı İsmail Sağdıç, Vefa -Der Başkan vekili Salih Karaca ve çok sayıdaki genç katıldı.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir