TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1184

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ 2015/7023 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Söz konusu taşınmaz Kütahya İli Merkez 450 ada 44 parselde kayıtlı üç katlı 14 daireli bahçeli kargir apartman niteliğinde olup 2.kat 11 nolu bağımsız bölümdür. Adresi: Börekçiler mah. Sultanbağı cad. Dış 36/1 iç kapı no: 11 dir. İmar planında kısmen yol kısmen de bitişik nizam 3 kat olup tarihi ve kentsel sit alanı içerisindedir. Taşınmaz 2 oda 1 salon 1 mutfak 1 balkon 1 banyo ve 1 tuvalet bulunmakta olup 80 m² dir. Taşınmazın pencereleri pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yerler laminant kaplı ıslak hacimler seramiktir. Duvarlar sıva üzerine plastik boyadır. Daire iç kapıları ahşaptır. Taşınmaz kombi ile ısınmaktadır. Ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Asansörü ve dış cephe yalıtımı yoktur. Yaklaşık 35 seneliktir. Çarşı merkezine 1 km uzaklıktadır.
Kıymeti : 100.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/04/2018 günü 15:00 – 15:05 arası
2. Satış Günü : 09/05/2018 günü 15:00 – 15:05 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7023 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2018
RabiaYÜKSEL
İcra Müdür Yardımcısı
132580
KÜTAHYA ZAFER GAZETESİ 10.03.2018
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir