Emet pazar yeri değişmiyor

1217

Emet belediyesi tarafından yapımı düşünülen ve son günlerde ilçe kamuoyunu meşgul eden kapalı Pazar yeri konusunda esnaflarında düşünceleri alınan toplantıdan çıkan kararla ilçe pazarı mevcut yerinde kalarak geliştirilecek.

Emet belediyesi tarafından yapımı düşünülen kapalı pazar yeri için belediye resmi sitesinde de anket yapılmıştı. Anketle vatandaşa Pazar yerinin mevcut otogar alanı, itfaiyenin bulunduğu alan ve mevcut yerdemi uygun olacağı oylanmıştı. Oylamalarda birbirine yakın sonuçlar çıkarken Emet Belediye başkanı Mustafa Koca ve Esnaf odası başkanı Abdullah Ünal esnaflarla bir araya geldi.

Emet Belediyesinin çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, belediye olarak son dönem yapmaya çalıştıkları projelerden bahseden belediye başkanı Mustafa Koca özellikle apart projelerine ağırlık vererek, ilçe esnafının ekonomisine katkı sağlanmasını hedeflediklerini ifade etti. Belediye başkanı Mustafa Koca yapımı devam eden balık pazarı,tahıl pazarı, güneş enerji üretimi, ile alt yapısının komple değişimi, termal kaynakların haritasının çıkarılması,yeni ilçe otogarı gibi konularda esnafaları bilgilendirirken,Kapalı Pazar yeri hakkında da düşüncelerini iletmelerini istedi.

Esnaf Odası Başkanı Abdullah Ünalda özellikle toplu konut yapımları ve işsizliğe bağlı göç gibi nedenlerle ilçenin ufaldığını, esnafların ise zor ayakta durduğunu ifade ederek, özellikle kurumsal marketlerin şehir merkezine rast gele açılmasının önüne geçilmesi konusunda ortak hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Ünal ayrıca Pazar yeri değişiminin ilçeyi uzun yıllar olumsuzda etkileyebileceğini ifade ederek,dikkatli karar verilmesi gerektiğini belirtti.

Toplantıya katılan esnaflarda, hastaneden Dere mahallesine uzanan koridorda yerleşmiş bir ilçe pazarının yerinin değişmesinin esnafı mağdur edeceği, kapalı Pazar yeri yapımı ile ilçe pazarının küçüleceği,apart yapımlarının ilçe dışından gelen turistlerle ilçede hareketlilik kazanılacağı gibi konularda görüş bildirdiler Toplantı sonunda mevcut Pazar yerinin yerinde kalması oylanırken büyük çoğunluk, yerinde kalması yönünde oy verdi. Belediye başkanı Mustafa Koca’da toplantı sonrası esnaflara yaptığı açıklamada;”Şuandan itibaren mevcut Pazar yerinin değişmesi,yeni Pazar yeri yapımı gündemimizden kaldırılmıştır.Mevcut pazarımızı geliştirmek adına çalışılacaktır “dedi. İDRİS DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir