Kayıp kişinin cesedi bulundu

1286

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde, mantar toplamak için iki gün önce gittiği ormanda kaybolan kişinin cesedi, kadın bir çoban tarafından bulundu.

Mantar toplamak için bir yakınıyla önceki gün öğle saatlerinde gittiği ormandan yaşadığı Dereköy’e dönmeyen Ahmet Sevinç’i (67) bulmak için çalışmalara hız verildi.

AFAD, jandarma arama kurtarma ve Tavşanlı İHH Arama Kurtarma ekiplerinin koordine ettiği çalışmalara, köylüler ve bölgedeki avcılar da destek verdi.

Arazinin engebeli ve sarp olmasından dolayı güçlükle yürütülen arama çalışmalarına yaklaşık 300 kişi katıldı.

İz takip köpeğiyle arama çalışmalarına katılan jandarma ekipleri, bölgede drone kullanarak havadan da arama yaptı.

Jandarmaya ihbarda bulunan kadın çoban, Örenköy’e yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Kayaarası mevkisinde kayalıkların dibinde bir kişinin hareketsiz yattığını bildirdi.

İhbar üzerine bölgeye yönlendirilen jandarma ekipleri, öldüğü belirlenen kişinin, önceki gün kaybolan Ahmet Sevinç olduğunu tespit etti. Vücudunda sıyrıklar bulunan Sevinç’in kayalıklardan düşerek öldüğü ihtimali üzerinde duruluyor.

Dereköy’de yaşayan Ahmet Sevinç, önceki gün öğle saatlerinde bir yakınıyla mantar toplamak için gittiği ormandan dönmemesi üzerine bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edilmişti.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir