Kayak merkezinde çalışmalar tam gaz

1554

Doğal güzellikleri ile ünlü Muratdağı Termal Kayak Merkezi’nde verandalı ve seyir teraslı ahşap kafeterya hizmete açılmasının ardından kayak merkezi ulaşım yolu ve Muratdağı Barajı yapım çalışmalarının hızla devam ettiği bildirildi.

Muratdağı Termal Kayak Merkezi’nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu; “Muratdağı Termal Kayak Merkezi’nde yeni yapılan idari bina ve marketin yanındaki bulunan alana yapımı tamamlanan verandalı ve seyir teraslı ahşap emprenye kaplama ile inşa edilen Teras Kafe hizmet vermeye başlamıştır” dedi.

Gediz Belediyesi Muratdağı Sosyal Tesisleri adı altında hizmete açılan seyir teraslı kafeterya vatandaşların güzel vakit geçirebilmesi adına değişik bir konsepte tasarlandığını dile getiren Saraoğlu, “Genci yaşlısı her yaşa hitap edecek nitelikte olan kafeteryada kahvaltı çeşitleri, ızgara çeşitleri, fast food çeşitleri, sıcak ve soğuk içecekler yer almaktadır. Tatil için Murat Dağına gelen vatandaşlarımız yeni yapılan kafeteryanın seyir terasında eşsiz doğa manzarasıyla dinlenerek aileleriyle birlikte hoş vakit geçirebileceklerdir. Yol yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Saraoğlu; Muratdağı Termal Kayak Merkezine, Kıcıroğlu Yaylası ile Kayak Merkezi ulaşım yoluna 6 m eninde, 4 km uzunluğunda toplamda 24.000 m2’lik yol küp zar taş ve 8.000 m beton bordür, menfez ve drenaj hatları döşenerek, yol temel ve sanat yapıları ihale edilerek yapımı devam etmektedir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Gediz’de inşa edilen Muratdağı Barajı’nda çalışmalar hızla devam etmektedir.

İlçemiz Gümüşlü Köyü’nde kil çekirdekli kum çakıl dolgu tipinde ve temelden 55 metre yüksekliğinde inşa edilen Muratdağı Barajı’nın gövde sıyırma kazıları, derivasyon ve dolu savak imalatları tamamlandı” diye konuştu.

Barajın hizmete alınmasıyla milli ekonomiye 31 milyon liralık katkı sağlanacağını da kaydeden Saraoğlu, “Yöre halkı için büyük önem arz eden baraj ile 31 bin 450 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşması planlanmaktadır. İnşaat çalışmaları hızla devam eden Murat Dağı Barajı en kısa zamanda tamamlanarak çiftçilerimizin hizmetine sunulacaktır. Murat Dağı yatırım planları doğrultusunda gerçekleştirilmekte olan yatırımlarla geleceğin termal turizm merkezi olacaktır” ifadelerini kullandı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir