Öğrenciler hünerlerini sergiledi

1702

Kütahya’da, mesleki eğitime dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarında öğrenciler çalışmalarını sergiledi. Protokol üyeleri ile vatandaşların ilgi gösterdiği fuarda sergilenen çalışmalar büyük taktir topladı.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Caddesinde düzenlenen fuarda mesleki ve teknik eğitim veren okullarda öğrenim gören öğrenciler hazırladıkları projeler ile çalışmalarını sergiledi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, gazetecilere yaptığı açıklamada, mesleki eğitim açısından Kütahya’da güzel bir günün yaşandığını söyledi.

Stantları tek tek gezerek çalışmaları incelediğini belirten Nayir, “Stantlarda öğrencilerimizin yaptıkları ve ortaya koyduğu eserleri görmek bizleri çok mutlu etti. Hakikaten oldukça başarılı çalışmalar yapılmış. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İnşallah bu başarılı çalışmalarını eğitim hayatının ardından atılacakları iş hayatlarında da sürdürürler.” dedi.

Meslek Liselerinin bir boyunca yaptıkları çalışmaları açılan fuarda sergilediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de “Açtığımız fuara 16 kurumumuz katıldı. Her kurum kendi alanlarında bir boyunca yapmış oldukları çalışma ve projelerini sergilediler. Buradaki amacımız öğrencilerimizi mesleki eğitime özendirmek. Fuarımızı gezen herkesin öğrencilerimizin yaptığı çalışmaları ilgi ile izlediğini görüyoruz. Bu da hem bizleri hem de öğrencilerimizi mutlu ve motive ediyor.” ifadelerini kullandı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir