‘19 Mayıs’ törenlerle kutlandı

1743

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Kütahya’da ilk tören Zafer Meydanı’nda yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende bir konuşma yapan Sadık Ölçen, “Gençlerimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı kendilerini göstermiştir. İnşallah her zaman istiklal ve istikbalimize sahip çıkan bir nesil olacaktır” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları hava muhalefeti nedeniyle Dumlupınar Spor Salonu’nda devam etti.

Buradaki törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Baro Başkanı Ahmet Atam, Vali Yardımcıları Sedat Oktar ile Aytaç Akgül, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, “Milli mücadelenin başlangıcı, Türkiye cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı, 98 yıldır Türk gençliğinin şeref ve gururla kutladığı, sevincini ve coşkusunu birlikte yaşadığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı yürekten kutluyorum” dedi.

2017 yılında Ulusal ve Uluslararası Müsabakalarda ferdi ve takım olarak dereceye giren sporcular Bekirhan Kabadayı, Ramazan Şenkal, Hacer Yılmaz, Murat Usta, Bera Doğan Kılıç, Mustafa Can Demirci, Tuğçe Sayıner, Elif Kaya, Ali Hikmet Baykara, Macide Uyar, Recep Tula, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Boğaziçi Şehir Koleji’nin ödüllerini Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir verdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle düzenlenen Atatürk’ü Anma Gençlik Koşusu’nda dereceye giren sporcular Merve İlçi, Melike Kurt, Perihan Cemre Akkaş, Yasin Durmaz, Recep Kaya, Eyüp Kurt, Hacer Yılmaz, Hatice Bakır, Fatma Türk, Oğuz Türker, Halil Sonkaya, Yahya Ağaç’ın ödülleri ise Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan ile Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından verildi.

Kutlamalarda Kütahya Halk Eğitim Merkezi Ferace Halk Oyunları Topluluğu, Kütahya Evliya Çelebi Mehter Takımı ile sporcular çeşitli gösteriler sundu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir