Şehit polise son görev

1663

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde helikopterin düşmesi sonucu şehit olan teknisyen polis memuru Murat Ködük’ün cenazesi, memleketi Kütahya’da toprağa verildi.

GÖZYAŞLARI İLE KARŞILANDI

Kütahya Zafer Hava Limanı’nda düzenlenen törende, askeri uçakla getirilen Ködük’ün cenazesini karşılamaya gelen baba Mustafa Ködük, güçlükle ayakta dururken, anne Zahide Ködük, tekerlekli sandalyede şehit oğlunu gözyaşları içerisinde karşıladı. Zahide Ködük’ü kadın polisler ve yakınları teselli etti. Aynı uçakla gelen şehidin eşi Ayten, çocukları Mustafa, Melek Nur ve Merve Nur Ködük törende gözyaşlarına boğuldu. İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar’ın duasının ardından şehidin naaşı, Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.

BABAEVİNDE HELALLİK ALINDI

Şehidin cenazesi, Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak, Osman Gazi Mahallesi’ndeki babaevine getirildi. Şehidin yakınları burada da gözyaşlarına boğuldu. Helallik alındıktan sonra cenaze, tören için Ulu Cami’ye götürüldü. Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, İshak Gazel, Vural Kavuncu, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TABUTA SON DOKUNUŞ

Şehidin eşi Ayten, çocukları Mustafa, Melek Nur ve Merve Nur, babası Mustafa, annesi Zahide Ködük ile kardeşleri gözyaşlarına boğuldu.
İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından kıldırılan namazın ardından Ködük’ün Türk bayrağına sarılı tabutu, omuzlara alınarak tekbirler eşliğinde cenaze aracına konuldu. Bu sırada yakınları, şehit Ködük’ün tabutuna dokunarak ve el sallayarak uğurladı.

Ködük’ün cenazesi, daha sonra Kütahya Polis Şehitliği’nde defnedildi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir