Rahvan at yarışları sezonu açıldı

1687

Rahvan Atlı Spor Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Rahvan At Yarışları hafta sonu yapıldı.

Kütahya Belediyesi Atlı Spor Kulübü tesislerinde yapılan yarışlara beş ilden katılım olurken Rahvan Atlı Spor Kulübü Başkanı Birol Babanoğlu, her yıl nisan ayında ata sporu olan atçılığı yaygınlaştırmak adına sezon açılışı yarışmaları düzenlediklerini belirtti.

Sezon açılışı yarışlarının referandumun yapıldığı Pazar gününe gelmesinin ayrıca önemli odluğunu kaydeden Babanoğlu, konuşmasında şunları söyledi: “Bugün hakikaten ülkemiz için oldukça önemli, adeta kader günümüz. Rahvan at yarışlarımızı böyle bir günde düzenlemek bizi memnun ediyor. Buraya katılan atçı arkadaşlara dedik ki önce sandık başına giderek vatandaşlık görevimizi yapalım daha sonra da yarışlarımızı düzenleyelim. Nitekim bölge illerimizden gelen arkadaşlarımız da önce kendi memleketlerinde oylarını kullanarak yarışlara katıldılar. Biz bu işi keyifle yapıyoruz. Burada kesinlikle büyük ödüller veya bahisler yok. Yarışlarımıza teşrif eden arkadaşlarımıza ve izleyicilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Babanoğlu, yarışlara katılanlara ve derece elde edenlere çeşitli hediyeler takdim ettiklerini de sözlerine ekledi.

İkili, üçlü, dörtlü, taze beşli, küçük orta, büyük orta, büyük ve baş atlar olmak üzere 8 kategoride yapılan yarışlarda biniciler birbirleriyle kıyasıya yarışırken vatandaşlar yarışlara ilgi gösterdi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir