Kuruçay ilk ve ortaokulu törenle açıldı

2334

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Kuruçay Beldesi’nde hizmet verecek olan Kuruçay İlk ve Ortaokulu törenle hizmete girdi.

Törene, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı ile Vural Kavuncu, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Kuruçay Belediye Başkanı Erhan Demiray, Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

“DEVLETİN GÜCÜ HER ALANDA HİSSEDİLİYOR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Kuruçay Belediye Başkanı Erhan Demiray konuşmasında, “Devletimizin gücü her alanda, her kesimde hissedilmektedir. Bizim önceliğimiz olan eğitim binalarının yenilenmesi talebimiz çok hızlı bir şekilde yerine getirilmiştir. Biz bir okul isterken, devletimiz ikinci okulu yaptı. İnşallah bu eğitim binalarında vatanını, devletini, milletini ve bayrağını seven nesiller yetişecektir” ifadelerine yer verdi.

“MİLLİ YAPI, MİLLİ ÖĞRETİM”

Topyekun bir seferberlikte olunduğunu vurgulayan AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, “Türkiye’nin gücü artık kendi sınırlarının üstünde. Liderimizin önderliğinde gönül coğrafyamızdan da taşan bir Türkiye’nin liderliği var. Bugün önce güçlü devlet; kendi milli yapımız ve öğretimimiz ve ondan sonra milli birlik ve beraberliğimiz. 15 Temmuz’dan sonra bu millet bu birlik ve beraberliği en güzel örneklerle gösterdi. Hep beraber bayrak altında birleştik, vatan uğrunda bir olduk. Birliğimizi koruduğumuz takdirde bizi yok edebilecek hiçbir güç olamaz. Sadece bu beldemizde yapılan bir takım çalışmalar nereden nereye geldiğimizin, yeni Türkiye’nin bir göstergesidir. Biz köylerimizle, beldelerimizle, ilçelerimizle, ilimizle, ülkemizle topyekun bir kalkınma seferberliği içerisindeyiz. Artık milletimizin refahı, çocuklarımızın eğitimi, geleceği için ardı ardına yatırımlar devam ediyor. Bu seferberliğe her biriniz ortak oluyor, rol alıyorsunuz” dedi.

“GÜCÜMÜZÜ YETİŞMİŞ, EĞİTİLMİŞ İNSANDAN ALACAĞIZ”

Türkiye’nin yetişmiş ve iyi eğitilmiş insan gücüyle daha güvenilir bir geleceğe yürüyeceğini aktaran Vali Ahmet Hamdi Nayir 24 derslikli okulun 2 milyon 185 bin TL’ye mal olduğunu söyledi. Vali Nayir, “Bizler ilk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensupları olarak eğitimin öneminin sonuna kadar farkındayız. Buna ait çalışmalarımızı merkezi ve yerel yönetimler olarak hep birlikte yapma gayretindeyiz. “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, 10 yıl sonrasını düşünüyorsan fidan dik; eğer 100 yıl sonrasını düşünüyorsan halkı eğit” diye bundan 3 bin yıl önce söylenmiş bu Çin atasözü bütün insanlığın ortak değeri. Halkı eğitir, eğitimdeki eksikliğimizi tamamlarsak 100 yıllara varan bir ürün bizi bekliyor demektir. Maalesef bugün dünyada haklılar güçlü pozisyonda değil, güçlüler haklı pozisyonunda. Bizlerin de güçlü olması lazım. Bu gücümüzü eğitilmiş insanımızdan, daha iyi sanayimizden, daha etkili politikalarımızdan alacağız. Bunların hepsinin temeli de bu okullar. Eğitimin başarısında okullar önemli bir yer tutuyor. Daha kaliteli eğitime fırsat veren okullarımız bize daha büyük ve daha ümitli bir geleceği hazırlayacak. 1 yıl gibi kısa bir sürede 2 milyon 185 bin TL harcamayla buradaki 24 dersliğimizi Kuruçaylılarımızın hizmetine sunuyoruz. Artık bundan sonrası öğretmenlerimizin gayretine, velilerimizin ilgisine, öğrencilerimizin çabasına kalacak. İnşallah üzerinde bir sürü oyunlar oynanan bu coğrafyada gücümüzün ispatı olarak bu okullar üzerine düşeni fazlasıyla yapacak, Kütahya’mıza yakışır bir tarzda bir başarı elde edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kuruçay Belediye Başkanı Erhan Demiray desteklerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir ile AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı ve Vural Kavuncu’ya çini tablo takdim etti.

Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin gösterisini sunduğu törende Tavşanlı İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy’un duası eşliğinde açılış kurdelesi kesildi. Açılışı gerçekleştiren Vali Ahmet Hamdi Nayir ile beraberindeki protokol üyeleri Kuruçay İlk ve Ortaokulu’nu gezerek, incelemelerde bulundu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir