MTTB ‘de ‘Evet’ diyecek

1620

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Kütahya İl Başkan Yardımcısı Usame Doğan, yönetim sistemini değiştirme konusunda Türkiye’nin önemli bir kavşağa ulaştığını bildirdi. Yapılacak olan anayasa değişikliğini destekleyeceklerini söyleyen Doğan, 16 Nisan’da ‘evet’ diyeceklerini açıkladı.

“MEVCUT SİSTEM TÜRKİYE’Yİ KRİZ VE DARBELER ÜLKESİ HALİNE GETİRİYOR”

Doğan, Cumhuriyet Caddesi Küçükpark önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin bütün karanlık dönemlerine şahitlik eden Milli Türk Talebe Birliği yaşadıklarından damıttığı tecrübeleri ile dün olduğu gibi bugün de Türkiye’nin bütün kurumları ve milletimiz için bir meşale görevini sürdürmeye devam etmektedir.” dedi.

Türkiye’nin geleceği için son derece önemli olan anayasa değişikliğine dair halkoylaması hakkında MTTB’nin söyleyeceklerinin öneminin daha iyi anlaşılacağını dile getiren Doğan, şunları söyledi: “10 yılda bir işlevselliğini yitiren siyaset kurumunun sebep olduğu maddi ve manevi krizlerin temel sebebi, hiç şüphesiz koalisyon dönemlerinin istikrarsız yönetimleri ile parlamenter sistemin hiç de rasyonel olmayan uygulamalarıdır. Öyle ki mevcut sistemin süregelen uygulamaları ülkemizi potansiyel krizler, koalisyonlar ve darbeler ülkesi haline getirmektedir. Üstelik gerçekleştirilen her darbe ülkemizin demokrasi tarihinde tamir edilemez yaralar açmış, bundan kaynaklı yaşanan krizler de ülkemizi derin uçurumlara sürüklemiştir. ‘1960 askeri darbesi’, ‘1971 muhtırası’, ‘1980 Darbesi’, ‘1997 post modern darbesi”, ve son olarak 15 Temmuz’da tankların önüne yatan aziz milletimizin azmi ve kararlılığıyla başarısızlığa uğratılan alçak darbe girişimi ile daha sayamadığımız engeller ve muhtıralar. Görülmektedir ki ortada çok ciddi bir sistem sorunu vardır. Mevcut sistemin açmazları, ülkemiz üzerinde emelleri olan şer odaklar ve yerli vesayet odaklarına sivil-askeri darbeler için cesaret vermektedir.”

“MTTB OLARAK 16 NİSANDA ‘EVET’ DİYECEĞİZ”

Türkiye’nin, yönetim sistemini değiştirme konusunda önemli bir kavşağa ulaşıldığını da kaydeden Doğan, “16 Nisan’da yönetim sistemimizi değiştirmek için millet olarak sandık başına gideceğiz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da milletimizin iradesinin ve kararının başımızın üstünde yeri olacaktır. Bizler de bu vesileyle yönetimde istikrar, siyaset kurumunda işlerlik ve ülkemizin istikbali üzerinde kendi başına söz söyleyebilmesi için yapılacak anayasa değişikliğini faydalı bulduğumuzu belirtmek isteriz. Ülkemizin bu sayısız darbeler tarihinde hiçbir anti-demokratik uygulamaya destek vermediği için en ağır bedelleri ödeyen sivil kurumların başında gelen Milli Türk Talebe Birliği olarak tarihimizden aldığımız bu temiz güvenle bugün de ülkemiz için daha demokratik sonuçlar doğuracağını düşündüğümüz anayasa değişikliğini destekliyoruz. Yine, son zamanlarda gerçek yüzlerini artık saklayamaz hale gelen Batı’nın dünya kamuoyunda oluşturmaya çalıştığı algının aksine, bu anayasa değişikliğinin bir dikta rejimi getirmeyeceğinin de bilincindeyiz. Böyle bir rejime ilk karşı çıkacak olacak kurumun yine MTTB olacağının bilinmesini isteriz. Milli Türk Talebe Birliği bir asırdır olduğu gibi geleceğine, devletine ve milletine 16 Nisan’da da sahip çıkacaktır ve güçlü bir Türkiye için ‘evet’ diyecektir. Sonuç her ne olursa olsun ülkemiz için huzur ve esenlik dolu yarınlar temennimizdir” diye konuştu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir