Yeniden görmenin mutluluğunu yaşıyor

1759

Emet ilçesinde gözlerindeki rahatsızlık sebebiyle görmeyen 43 yaşındaki Süleyman Öztürk, geçirdiği başarılı ameliyat sonrası dört yıl sonra yeniden görmeye başladı.

Emet Belediyesinin sosyal belediyecilik projesi kapsamında, Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca’nın girişimleri sonucu Bursa’da bir özel bir hastanede ameliyat olan Öztürk’ün tedavisi devam ediyor.

Ameliyat masrafları belediyece karşılanan ve yaklaşık dört yıldır gözleri ileri derece bozuk olan Süleyman Öztürk, yapılan başarılı ameliyatın ardından bir gözü yeniden görmeye başladı. Eşinin yardımlarıyla ailesi ile birlikte 15 gün önce Belediye Başkanı Mustafa Koca’yı makamında ziyaret ederek, ameliyat olmak için destek isteyen Süleyman Öztürk, 15 gün önce gözlerinde gözlükleri ile ailesinin yardımlarıyla geldiği Emet Belediye binasına yapılan başarılı operasyon sonrası bu kez yürüyerek çocukları ile birlikte geldi.

Belediye Başkanı Mustafa Koca’nın kapıda karşıladığı, Süleyman Öztürk’ün yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi. Belediye Başkanı Mustafa Koca’ya teşekkür eden Süleyman Öztürk ; “ Allah kimseye görme engelli yapmasın, yaklaşık dört yıldır gözlerimdeki hastalığın büyümesi sonucu çocuklarımı ailemi görmekte zorluk çekiyordum. En son olarak ta işsiz kaldım. Doktorlar gözlerimin ameliyat ile düzelebileceğini söyleyince eşimin yardımlarıyla belediyemize geldim. Onlardan Allah razı olsun, ilgilenerek beni ameliyat ettirdiler. Onların sayesinde yeniden çocuklarımı görebiliyorum. Çok mutluyum, ne kadar mutlu olduğumu anlatmak kelimelerle ifade edilemez. Ameliyatımın yapılmasında emeği geçen belediye başkanımız Mustafa Koca’ya ve Bursa Özel Hayat Hastanesi sahibi Ahmet Özkul’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Koca da, “Belediyemiz sosyal belediyecilik projesi kapsamında ziyaretlerimiz sürerken, evde hasta ve yaşlı bakım aylığı gibi hizmetlerinden yararlanmayan vatandaşlarımızın da bulunduğunu görüyoruz. Bu konularda vatandaşlarımıza danışma hizmeti verdiğimiz gibi, devletimizin imkânlarından yararlanmaları adına yardımcı oluyoruz. Ev ziyaretlerinde ileri derecede görme engeli bulunan işçi kardeşimizin gözlerinin ileri derecede bozuk olduğunu ve görmediğini öğrendik. Bursa özel hayat hastanesi sahibi hemşerimiz Sayın Ahmet Özkul ile irtibata geçerek konuyu kendilerine de aktardık. Söz konusu Emet ve Emetli hemşerilerimiz olduğunda tereddütsüz yardımlarını esirgemeyen Sayın Özkul bu konuda da gerekli desteği verdiler. Makul fiyatlardaki ameliyat masrafları belediyemizce ödendi. Yapılan kontroller sonrası ameliyat edilen kardeşimizin bir gözü yeniden görmeye başladı. Maalesef diğer gözünün geç kalındığı için düzelmeyeceğini öğrendik. Bugünde kardeşimiz çocukları ile belediyemizi ziyaret ederek, bizleri çok mutlu etti. İnşallah ömür boyu çocuklarının mutlulukları görür. Süleyman kardeşimize bu süreçte yardım eden tüm belediye personelimiz ve Bursa Hayat Hastanesi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir