DPÜ’de altı farklı spor turnuvası düzenlenecek

358

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde 2023-2024 Akademik Yılı’nın son 6 haftasında futbol, basketbol ve voleybol dallarında 6 farklı turnuva düzenlenecek.

Dumlupınar Üniversitesinin sportif etkinliklerine öncülük eden Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı öğrenci topluluklarından İktisadi ve İdari Bilimler Topluluğu, düzenleyeceği futbol turnuvasıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin 50. yılını kutlayacak. 19-20 Nisan tarihlerinde İİBF Futbol Sahalarında düzenlenecek etkinliklerde farklı bölümlerden öğrenciler, şampiyonluk mücadelesi verecek.
Yaşayan Arapça Topluluğu da 19 Nisan’da başladığı haftalık etkinliğiyle dönem sonuna kadar her cuma 21.00-22.30 saatleri arasında Sporumuz Futbol etkinliğini gerçekleştirecek. Etkinliğe İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Futbol Sahaları ev sahipliği yapacak.
Nisan ayı tamamlanmadan başlayacak Voleybol Gençlik Turnuvası, DPÜ’de yeni bir heyecanı başlatacak. Matematik, Bilim ve Eğitim Topluluğunun Fen Edebiyat Fakültesinin Voleybol Sahaları’nda düzenleyeceği turnuvada öğrenciler arasında zorlu ama bir o kadar da dostluk havasında bir şampiyonluk mücadelesi yaşanması bekleniyor.
Bahar yarıyılında spor faaliyetleri düzenleyecek bir başka birim de Mühendislik Fakültesi olacak. Fakültenin bölümleri arasında düzenlenecek futbol, basketbol ve voleybol turnuvaları, 6-10 Mayıs tarihlerinde Mühendislik Fakültesinin spor alanlarında gerçekleştirilecek. Fakülteden yapılan açıklamada başvuruların 26 Nisan’a kadar süreceği ve her bölümden en fazla 1 kadın ve erkek takımı kurulabileceği hatırlatıldı.


REKTÖR KIZILTOPRAK: “TURNUVALAR İÇİN HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK”
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinin bu dönem spora doyacağını ifade eden DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, “DPÜ yerleşkeleri öğrencilerinin günün her saatinde etkinlikleriyle şenlenecek bir yere dönüşüyor. Dönemin bitmesine altı haftalık bir süreç kaldı ve biz sadece şu an altı farklı turnuvaya ev sahipliği yapmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Öğrencilerimize spor kültürü aşılamak temel hedeflerimizden biri. Tüm bu etkinlikler de bu hedefimize ulaşma çabamıza önemli katkı sunacak. Etkinliklere öncülük eden fakültelerimize, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza ve öğrenci topluluklarımıza teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılacak öğrencilerime başarılar diliyor, tüm öğrencilerimizi bu turnuvaları seyretmek için spor alanlarımıza davet ediyorum” dedi.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir