HALKIN iSTEKLERi
KAMU YARARI

190

Vali Musa Işın, “Halkımızın isteklerini göz önünde bulundurarak hareket etmeliyiz, ancak kamu yararını gözetmek de idarenin önemli bir görevidir” dedi.

İl Genel Meclisi 2023 Yılı Eylül Ayı Olağan Toplantısı, Vali Musa Işın’ın katılımıyla, İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.
İl Genel Meclisi 2023 Yılı Eylül Ayı Olağan Toplantısı, Vali Musa Işın’ın katılımıyla, İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Meclis üyeleri ile bir araya gelen Vali Işın, Kütahya’ya birlik ve beraberlik içerisinde hizmet edeceklerini söyledi.
Kütahya İl Özel İdaresinin birlik ve beraberlik içerisinde, halkın ihtiyaçlarını dikkate alarak önemli hizmetler gerçekleştirmeye devam edeceğini belirten Vali Işın, “Halkımızın isteklerini göz önünde bulundurarak hareket etmeliyiz, ancak kamu yararını gözetmek de idarenin önemli bir görevidir. Yatırımlarımızı gerçekleştirirken öncelikleri ve ihtiyaçları dikkate almamız gerekmektedir. Şeffaflık ilkesine uygun şekilde hareket etmek ve halka doğru bilgi vermekle sorumluyuz. Kamu kaynaklarını israf etmeden kullanmak önceliğimizdir” dedi.
Kararların birlikte alınacağını ifade eden Vali Işın, farklı düşüncelerin demokrasinin gereği olduğunu vurguladı ve tartışarak, konuşarak ortak noktaya varmanın önemine değindi.

“KÜTAHYA’NIN SORUNLARI HEPİMİZİN SORUNUDUR”

“Kütahya’nın sorunları hepimizin sorunudur ve birlikte çözülmelidir. Bir problem Kütahya’da çözülürse, hepimiz mutlu oluruz” diyen Vali Işın, “İl Özel İdaresininin bütçesini ve kaynaklarını tamamen halkımızın yararına ve rasyonel bir şekilde kullanacağız. Hukuki hesap verebilirlik ve şeffaflık çerçevesinde bütçemizi kullanacağız. Denetimlerin de İl Özel İdaresi tarafından sağlıklı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Birlikte ilimizde güzel işler yapmayı ve memleketimize, hep birlikte en iyi şekilde hizmet etmeyi temenni ediyorum” dedi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir