“Şehrimizi tanıtalım, güzelliklerine sahip çıkalım, ecdadımıza layık olalım”

254

Vali Musa Işın, “Herkesin söylediği şey şudur: Kütahya’nın Bir zenginliği var fakat bu zenginliği bilinmiyor ve değerlendirilmiyor. Biz hem bilelim hem de bilinmesini isteyelim. Şehrimizi tanıtalım, güzelliklerine sahip çıkalım, ecdadımıza layık olalım” dedi.

Kütahya Valisi Musa Işın, vali yardımcıları ve daire müdürleri ile değerlendirme ve tanışma toplantısında bir araya geldi.


“KÜTAHYA’NIN ZENGİNLİKLERİNİ KEŞFETMEK VE TANITMAK İÇİN PROJELER ÜRETİLMESİ GEREKİYOR”
Kütahya’nın zenginliklerini keşfetmek ve tanıtmak için projeler üretilmesi gerektiğini belirten Vali Işın, “Herkesin söylediği şey şudur: Kütahya’nın Bir zenginliği var fakat bu zenginliği bilinmiyor ve değerlendirilmiyor. Biz hem bilelim hem de bilinmesini isteyelim. Şehrimizi tanıtalım, güzelliklerine sahip çıkalım, ecdadımıza layık olalım. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz projelerini üretsin, üretilen projeleri hayata geçirmek için gereken kaynağın sağlanması adına ben üzerime düşen sorumluluğu yerine getiririm” dedi.


“TEDBİRLERİ DEPREM ÖNCESİNDE ALMAK GEREKİYOR”
Toplantıda bir diğer önemli konu ise deprem risklerinin yönetimi oldu. Kütahya’nın ikinci derece riskli deprem bölgesinde bulunduğunu hatırlatan Vali Işın, mevcut yapı stokunun deprem açısından güvenliğini gözden geçirmenin önemine dikkat çekti. Önceliklerinin mevcut yapı stokunun depreme karşı güvenliğini sağlamak olduğunu belirten Işın, olası bir deprem durumunda karşılaşabilecekleri riskleri bilmek ve tedbirleri deprem öncesinde almak gerektiğini ifade etti.


“MİLLETİMİZİN HİZMETKÂRIYIZ”
Vali Işın, konuşmasında hizmet anlayışı ve kamu harcamalarının şeffaflığına da değindi. “Milletimizin hizmetkârıyız” diyen Vali Işın, “İhale konusunda çok hassasım. Devletin parası bize emanettir, namusumuzdur. Dolayısıyla mali konularda son derece hassas ve dikkatli davranmak zorundayız. İhalelerimizi mevzuata göre yaparız. Yönetim anlayışımız tamamen şeffaflığa dayalı. Bizler, kamu adına hareket ediyoruz. Her konuda şeffaf davranmak zorundayız, vatandaşımıza hesap verebilme durumunda olmalıyız” dedi.


“KÜTAHYA’YA HİZMET ETMEK İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ”
Kütahya’ya hizmet etmek için birlikte hareket etmenin öneminin altını çizen Vali Işın, “Kütahya’mız için bir şey yapacaksak hep birlikte yapacağız. Ancak birlikte hareket ederek, birlikte çalışarak başarı elde edebiliriz. Kimse tek başına başarılı değildir. Başarı olursa birlikte başarılı olur, başarısız olunursa birlikte başarısız oluruz. Kütahya’mıza güzel hizmetler yapmak bizim vazifemizdir. Devletimiz sizi de beni de buraya hizmet için görevlendirdi. Hepimiz milletimizin hizmetkârıyız. Vatandaşımız işleri için herhangi bir kurumumuza geldiğinde ona karşı müşfik, toleranslı ve güler yüzlü olmalıyız. Devlet bizleri vatandaşa üstten bakmak için değil vatandaşın hizmetini görmemiz için görevlendirdi. Bizler bunu yapmak zorundayız. Zaman çok önemli, vatandaşımızın talebini, ricasını bekletmeden yerine getirmelisiniz. Eğer getiremiyorsanız da bunun nedenlerini üsluplu bir dil ve güler yüzle açıklamalısınız” dedi.

“TARAFSIZLIĞIMIZI DEVLET MEMURLARI OLARAK HER ALANDA KORUMAK
ZORUNDAYIZ”
Adaletin önemine de değinen Vali Işın, “İnancı, fikri, düşüncesi, partisi neyse bizden hizmet bekleyen herkese eşit mesafede yakın ve uzağız. Herkes bizim için kutsaldır, önemlidir. Dolayısıyla hizmet götürmede biz hiçbir şekilde kimse arasında ayrım yapamayız. Kapımız herkese açıktır. 580 bin Kütahyalıya kapımız da gönlümüz de açıktır, herkese aynı mesafedeyiz. Tarafsızlığımızı devlet memurları olarak her alanda korumak zorundayız” diye konuştu.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir