Simav’da trafik denetimlerinde
1296 sürücüye idari para cezası kesildi

170

Kütahya Belediyesinin organize ettiği yerli ve yabancı birçok sanatçının katıldığı 1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivali, final gecesiyle vatandaşlarla buluştu.

Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivali ile vatandaşlar dolu dolu bir hafta sonu yaşadı. Kütahya Belediyesinin organize ettiği, birçok ülkeden ve ülkemizin çeşitli illerinden şair, ozan, dansçı ve sanatçının katıldığı 1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivali, final gecesiyle sona erdi. Farklı kültürlerden birçok sanatçının kendi dalında sergilediği performanslar vatandaşların beğenisini topladı.
Festivale katılan sanatçılara hediyelerini takdim eden Belediye Başkanı Alim Işık, “Açılış gününde de söylediğim gibi Kütahya’mız, UNESCO’nun zanaat ve halk sanatları dalında yaratıcı şehirler ağında yer alan Türkiye’nin ilk şehri. Dolayısıyla bu ünvanı almamızı sağlayan zanaat ve halk sanatları çini, seramik ve porselen. Burada üç gündür emek veren sanatçılarımıza büyük bir jestle hediyeleri hazırlayan, çiniyi, porseleni ve seramiği dünyaya tanıtmak adına sponsorluk yapan, onlara unutamayacakları bir hediyeyi sunmamıza imkân sağlayan Kütahya’mızın önemli markalarından birisi olan Tulu Porselen’e ve yetkililerine teşekkür ediyorum. Ülkemizin birçok ilinde, dünyanın çeşitli yerlerinde onlar da porselenimizin tanıtımına katkı sağlıyorlar. Bu üç günde şehrimizde unutulmayacak günleri bizlere yaşatan şiirin, sözün, folklorun en iyisini sunmaya çalışan tüm misafirlerimize ve sanatçılarımıza, sunucu kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni festivallerde ve daha iyi günlerde buluşmak üzere katkılarınızdan ve bizi burada yalnız bırakmamanızdan dolayı sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Gecenin sonunda katıldığı turnuvadan 13 madalyayla dönen Kütahya Belediyespor Kick Boks takımı, sahneye çıkarılarak onurlandırıldı. Sporcuları tebrik eden Başkan Işık, onları yetiştiren ailelerine ve antrenörlerine de teşekkürlerini iletti.
ESMAHAN SARAÇOĞLU
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir