“Demokrasimizin güvencesi basın-yayın kuruluşları”

331

Vali Ali Çelik. “Demokrasimizin güvencesi basın-yayın kuruluşları, tüm bu çalışmalarının yanı sıra ilimizin kültürel belleğinin oluşturulmasında, korunmasında ve geleceğe aktarılmasında da büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

Kütahya Valisi Ali Çelik “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Çelik mesajında, “Türk basınında sansürün kaldırılışının 115. yıl dönümünde basın meslek ilkelerinden taviz vermeksizin halkı doğru bilgilendirmek için gece gündüz demeden çalışan tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı tebrik ediyorum.
Teknoloji ve dijitalleşmenin tüm hayatımızı sardığı bugünün iletişim dünyası, vatandaşımızın doğru ve tarafsız habere ulaşmasının önemini daha da artırmıştır.
Vatandaşlarımız; dürüst, güvenilir, hakkaniyetli, kamu çıkarını gözeten ve görevini tüm bu değerler üzerine inşa eden basın-yayın kuruluşlarının güvenilir kaynakları sayesinde doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmaktadır.
Demokrasi kültürünün yerleştirilmesi, eğitim, halkın isteklerinin ilgili mercilere aktarılması gibi temel işlevleriyle devlet ve millet arasında bir köprü olan basın-yayın kuruluşları; temas-mesafe kuralı çerçevesinde, kamu hizmetlerimizin doğru ve sağlıklı şekilde halka duyurulması için de çaba ve gayret içindedir.
Demokrasimizin güvencesi basın-yayın kuruluşları, tüm bu çalışmalarının yanı sıra ilimizin kültürel belleğinin oluşturulmasında, korunmasında ve geleceğe aktarılmasında da büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürmektedir.
Kütahya’mızın gelişmesi, kalkınması, tanıtımı için göstermiş olduğunuz gayret ve desteklerinizden dolayı ilimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir