Ödülünü ihtiyaç sahiplerine bağışladı

595

Ödül töreninde Teşvik ödülünü alan minik Ayşe Vera Cantaş, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’u örnek aldığını ve Ersoy gibi ödülünü almayarak, ihtiyaç sahibi kişilere bağışlamak istediğini söyledi.
Kütahya Belediyesi 4. dönem 4. olağan meclis toplantısı, Belediye Hizmet Binası Meclis Toplantı salonunda Belediye Başkanı Alim Işık başkanlığında gerçekleşti. Meclis toplantısında gündem maddelerine geçilmeden önce, Kütahya Belediyesi 2020 Ahmet Yakupoğlu Kültür Ve Sanat Sezonu Kapsamında, İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yılı nedeniyle düzenlenen ‘Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini En Güzel Okuma Yarışması’nda derece alan öğrencilere ödülleri Başkan Işık tarafından verildi.
‘Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini En Güzel Okuma Yarışması’na yapılan 30 müracaatı seçici kurul üyeleri değerlendirdi. Yapılan değerlendirme sonucunda birincilik ödülü yarışmaya Bülbül şiiri ile katılan Kütahya Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Ebrar Aslan’a, ikincilik ödülü Cenk Marşı şiiriyle katılan Kütahya Hüsnü Kişioğlu Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Belinay Taşgın’a, üçüncülük ödülü ise yarışmaya İstiklal Marşı ile katılan Trabzon Ortahisar 17 Şubat Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Beyzanur Piştofoğlu’na ve teşvik ödülünü ise, İstiklal Marşı ile katılan Kütahya Linyit İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Ayşe Vera Cantaş’a verildi. Meclis salonuna davet edilen ödül sahiplerinin ödüllerini, Belediye Başkanı Alim Işık verdi. Başkan Işık, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti ve ödüllerini verdi.
AHMET SARI
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir