Engellilere akülü sandalye desteği

630

Kütahya’da hayırseverlerin destekleriyle satın alınan 3’ü akülü 4 tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahibi engellilere teslim edildi.
Hayırseverlerin destekleriyle alınan akülü ve manüel tekerlekli sandalyeler, Kütahya Engelliler Umut Spor Kulübü Derneği aracılığıyla, derneğe müracaatta bulunan 4 ihtiyaç sahibi engelliye verildi.
Dernek başkanı Hatice Yakar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2003 yılından bu yana kent merkezi ile ilçe ve köylerde bin 500 civarında manuel, 500 civarında da akülü sandalyenin dağıtımını gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Yapılan bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını aktaran Yakar, şunları kaydetti: “İsminin açıklanmasını istemeyen hayırseverlerimizden bir kardeşimiz derneğimize 3 adet akülü sandalye, başka bir hayırseverimiz de bir manuel tekerlekli sandalye hediye etti. Biz dernek olarak bu sandalyeleri sahiplerine bugün ulaştırdık. Engelli arkadaşlarımız toplum içinde olacak ve bağımsız bir şekilde kendi hayatlarını idame ettirebilecekler. Hayırseverlerimizin destekleriyle ihtiyaç sahiplerimizin yardımına koşuyoruz. Hayırseverlerimiz ve Kütahya halkımız sayesinde bu çalışmayı yapıyoruz. Bugüne kadar bize destek veren hayırseverlerimize, sponsorlarımıza ve Kütahya halkıma teşekkür ederiz. Allah hayırlarını kabul etsin.””AA
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir