Başkan Işık; “Kütahya potansiyelini ekonomik katkıya dönüştüremeyen illerden birisidir”

548

Başkan Işık “Kütahya yaklaşık 7 bin yıllık tarihi olan bir şehir. Kütahya’nın Kültür ve sanat şehri olması, turizme ve termal sağlık turizmine kaynaklarının iyi olması, bölgede kendini komşularımıza göre birkaç adım öne çıkartacak potansiyele sahip bir iliz. Kütahya potansiyelini ekonomik katkıya dönüştüremeyen illerden birisidir” dedi.
6 Mart 2020 tarihinde Kütahya Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen protokol çerçevesinde Kütahya ve Karaman illeri Kardeş Şehir oldu. Bu kapsamda Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Salih Özden ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Karaman Belediyesini iade-i ziyarette bulundu.
Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık 6 Mart 2020 tarihinde kardeş şehir ilan edilen Karaman Belediyesine iade-i ziyarete gitti. Başkan Işık Yardımcısı Özden ve Kütahya Belediye Meclis üyeleri Karaman Belediyesi Meclis toplantısına katıldı. Meclis toplantısında konuşma yapan Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık Karaman’da olmaktan ve kendilerini belediye meclisinde kabullerinden dolayı Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve Karaman Belediyesi Meclis üyelerine teşekkürlerini sundu. Başkan Işık; “Bu toplantıya tam kadro ile katılmayı planlamıştık ancak içinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle küçük bir kadro ile ziyaret ettik. Gösterdiğiniz ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Kardeşliğimizin daim olmasını ve ülkemiz ve aziz milletimiz için hayırlı hizmetler yapmayı temenni ediyorum” dedi.
“KÜTAHYA YAKLAŞIK 7 BİN YILLIK TARİHİ OLAN BİR ŞEHİR”
Konuşmasında Kütahya’yı tanıtan Başkan Işık Kütahya’nın Karaman gibi kadim illerden bir tanesi olduğunu vurguladı. Kütahya’nın birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını dile getiren Başkan Işık “Kütahya yaklaşık 7 bin yıllık tarihi olan bir şehir. Karaman’a benzer yanları var Kütahya’nın Kültür ve sanat şehri olması, turizme ve termal sağlık turizmine kaynaklarının iyi olması, bölgede kendini komşularımıza göre birkaç adım öne çıkartacak potansiyele sahip bir iliz. Potansiyelini ekonomik katkıya dönüştüremeyen illerimizden birisi Kütahya. Merkezde 253 bin nüfusumuz var. Yaptığımız proje ile şehrimizde okuyan üniversite öğrencilerine yönelik ikametlerini Kütahya’ya aldırmaları durumunda bazı imkanlar ve kolaylıklar sağladık meclisimizin de desteği ile. Böylelikle 11 bin öğrencimiz nüfus kaydını Kütahya’ya aldırdı ve Kütahya tarihinde ilk kez merkez nüfusunu 250 binin üzerine çıkarttı. Belediyelerden B7 grubundan B8 gurubuna geçiş yaptık. Bunun somut avantajı kadromuzda 102 kişinin artışını sağladı dedi. Kütahya Belediye Meclis Üyelerinin çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Alim Işık, “Meclisimizin dağılımı koalisyon yapısında. Kütahya Belediye Meclisinde tarihinde ilk kez tek partiye çoğunluk vermedi. Uzlaşma kültürü ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aldığımız karalarının çoğu oy birliği ile meclisimizden geçiyor. Bizi çok sıcak bir şekilde karşıladınız teşekkür ediyorum. Normalleşme sürecine girdiğimizde bizde sizleri tüm meclis olarak davet ediyoruz” dedi.
AHMET SARI
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir