Esnaftan öğrencilere indirim sözü

717

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Kütahya’da öğrenim gören öğrencilerin kentin nüfusuna kaydolmaları için başlattıkları ikamet kart projesi için bir araya geldiği esnaf odaları başkanlarından öğrenciler için indirim sözü aldı.
Kütahya Belediyesi’nin ’İkamet kart’ projesi hayata geçirildi. Esnaflar, Kütahya’daki üniversitelerde okuyan ve ikametlerini Kütahya’ya aldıran öğrencilere, yüzde 10 ile 30 arasında indirim uygulayacak.
Projenin tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkanı Alim Işık, şehrin nüfusu 252 bin 633 kişiye yükseldiğini ve böylece Kütahya Belediyesi ilk kez 250 bin ile 500 bin nüfuslu il belediyeleri arasına girerek bir üst sınıfa yükseldiğini kaydetti.
Kütahya’nın yaşayan insanlarının en mutlu olduğu 5. il olduğunu dile getiren Işık, “Tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Bu uygulama ile göreceksiniz, öğrencilerimiz çevre illerde gitmeyecek ve buradan alış veriş yapacak. Esnaflarımız rahat olsun. Esnaflarımıza yaptıkları jestten dolayı teşekkür ediyorum. Kütahya Belediyesi onlara hizmetkar olmaya devam edecektir. Bin 480 öğrenci belediyeye başvurarak ikamet kart talebinde bulundu. Bu sayı hızla artacaktır” diye konuştu.
Işık, çağrıları üzerine 2019 yılında 11 bin öğrencinin ikametini Kütahya’ya aldırdığını belirtti.
Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı (KÜTESOB) İbrahim Yiğit, “Öğrenciler, Kütahya’nın en değerli misafirleridir. Burada aldıkları eğitimle Türkiye’nin diğer ileride veya kendi illerinde devlet mamur olacaklar. Biz onlara nasıl davranırsak gittikleri illerde onları anlatacaklar. Bu projeden onlar karlı gibi gözükse de gelecekte bizler daha çok kanacağız. Öğrencilerimiz Kütahya’yı anlattıkları sürece bu projemiz hayat bulacaktır. Kütahya esnafı bu projeye sahip çıkacaktır” ifadelerini kullandı.
Başkan Işık, toplantıya katılan oda başkanlarına indirim broşürü dağıtırken başkanlar da projeyi gönülden desteklediklerini ve ikametini Kütahya’ya aldıran öğrencilere yüzde 10 ile 30 arasında indirim yapacakları sözünü verdiler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir