981 Konutun ihalesi tamamlandı

1104

Tavşanlı İlçesi Ömerbey mahallesine yapılacak 981 adet konutun iki aşamalı ihalesi tamamlandı. Belediye Başkanı Mustafa Güler’in TOKİ idaresiyle sağladığı yoğun temaslar sonucu hayata geçirilen proje 600 gün içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.
Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında kayıtları alınarak başvuru sayısına göre projelendirilen TOKİ Ömerbey Konutları nihayet ihaleye çıkarak yapım aşamasına getirildi. Ülke genelinde yaşanan ekonomik daralmayla birlikte kamu kurumları tasarruf kararı almış, bu nedenle de Tavşanlı ile birlikte bir çok ilde konut ihaleleri ertelenmişti.
Belediye Başkanı Mustafa Güler TOKİ Başkanı Ömer Bulut başta olmak üzere üst düzey bürokratlarla bir araya gelerek projenin bir an evvel hayata geçirilmesi için girişimlerde bulunarak projenin takipçisi olmuştu.
TOKİ iki aşamada gerçekleştirdiği ihalenin ilkini 12 Aralık’ta tamamlamıştı. 481 konutun ihalesi ise 17 Aralık’ta gerçekleştirildi. İhaleyi kazanan firmalara 15 gün içerisinde yer teslimi yapılacak ve 600 günde tamamlaması istenecek.
TOKİ Tavşanlı’da yapılacak konutların görsellerini resmi sosyal medya hesaplarından paylaşarak ihalenin ilçe halkına hayırlı olmasını diledi. Başkan Mustafa Güler ise “Uzun görüşmelerimiz ve karşılıklı fikir alış verişinden sonra nihayet Toplu Konut İdaremiz ihalelerini tamamlayarak Ömerbey’de ilk kazmayı vurma aşamasına geldi. İnşallah iki yıl içerisinde konutlarımız yapılarak hak sahiplerine teslim edilecek. Ev sahibi olma hayaliyle bu inşaatın tamamlanmasını bekleyenlere hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir