Kız öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na Asker selamıyla destek

823

Kütahya’da, Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Dumlupınar ve Yesevi Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe destek için bir araya geldi, dua edip asker selamı verdi.
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) yurdunda kalan kız öğrenciler, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla bir araya geldi.
Dumlupınar ve Yesevi Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler, etkinlik kapsamında Türk bayrağı açtı, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu.
Ellerinde “Barış Pınarı Harekatı” yazısını tutan kız öğrenciler, asker selamı verip komando marşını okudu, harekatın zaferle sonuçlanması için dua etti.
Öğrencilerden Mine Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Biz de Türk gençleri olarak burada, Mehmetçiğimize destek amaçlı bir araya geldik. Askerlerimize başarılar diliyoruz.” dedi.
Öğrencilerden Kübra Ağaçı harekatı canı gönülden desteklediğini belirtirken Asya Akgül de harekatın başarıyla tamamlanması ve askerlerin de evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettiğini söyledi.AA
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir