Oğluyla birlikte mezun oldu

1050

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2019 yılı mezuniyetinde bir ilk gerçekleşti. Baba ile oğlu aynı okuldan aynı dönemde mezun oldular.
Örgün eğitimde okuyan Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü öğrencisi Oğuzhan Yılmaz ile Mesleki Açık Öğretim Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümünde öğrenim gören baba Hasan Hüseyin Yılmaz okulu aynı dönemde bitirdiler.
Uzun yıllar Kütahya sanayiinde oto tamirciliği yapan, 2016 yılında lise mezunu olabilmek için KÜTSO Mesleki Açık Lise’ye kaydolan Hasan Hüseyin usta, liseyi bitirmenin ve mezun olmanın gururunu, sevincini ve heyecanını yaşadığını söyledi. Kendilerine bu imkânı sağlayan başta İl Millî Eğitim Müdürü Başyiğit olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına teşekkür etti.
Mezuniyet töreninde öğretmen, öğrenci ve misafirlere hitap eden İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Meslek liselerinin ülke kalkınmasında hayati öneme sahip olduğunu, bu sebeple Bakanlığımızın meslek liselerine daha fazla önem verdiğini, meslek lisesinden yeni mezun olan gençlerin kendileri ile övünmeleri gerekiyor” dedi.
Başyiğit, Proje okulu olan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bu yıl yaşanan çifte mezuniyetin kendilerini sevindirdiğini ve gururlandırdığını, bu gibi güzel örneklerin, lise mezunu olmak isteyenleri cesaretlendirmesi gerektiğini belirterek. “Bizim Amacımız öğrencilere örnek olmak. Eğitim beşikten başlar mezara kadar devam ettiğini, Hasan Hüseyin Yılmaz Mesleki Açık Öğretim Lisesini bitirerek okumanın yaşının olmadığını gösterdi. Az rastlanan bir durumun olması mutluluk verici, bu durum inşallah öğrencilerimize örnek olur” dedi.
Mezun olan baba-oğul öğrencilere hediye ve hatıra plaketi veren İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, eğitimde rol alan öğretmen ve velilere teşekkür etti.
RAMAZAN DOĞAN




Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir