Erbaş sağlık sorunlarını Bakan Fahrettin Koca’ya iletti

975

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret etti. Erbaş, kentin sağlık sorunlarını Bakan Koca’ya aktararak çözüm bulunmasını talep etti.
Milletvekili Erbaş Kütahya’daki doktor ve ilçe hastanelerindeki ihtiyaçların giderilmesi ile Şehir Hastanesi konularını Bakan Koca’ya iletti.
Bakan Koca ile yaptığı görüşme ile ilgili bilgiler veren Milletvekili Ahmet Erbaş, “Uzun yıllar görev yapma imkanı bulduğum Sağlık Bakanlığında Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca ile bir araya geldik. Kütahya’mızın acil ihtiyacı olan cildiye, KBB, çocuk, medikal onkoloji, kadın doğum, göğüs hastalıkları, ortopedi dallarındaki doktor ihtiyacının giderilmesi konusunda talepte bulundum. Ayrıca ilçelerimizde yapılan, çok büyük fakat boş kalan hastanelerin eksiklerinin tamamlanması gerektiğini belirttim” dedi.
Erbaş, “Hepsinden önemlisi de daha önce kamuoyuyla paylaşıp meclis kürsüsünden de belirttiğim, kangren haline gelen şehir hastanesine nasıl bir çözüm üretilmesi gerektiği konusunda farklı bir önerimi, yapım yeri olarak seçilen yere itirazımız saklı kalmak şartıyla kendisine ilettim” diye konuştu. Erbaş ziyaretin sonunda Bakan Koca’ya ünlü çini ustası Mehmet Gürsoy’un hazırladığı çini eseri takdim etti.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir