DPÜ Hentbol Takımı Süper Lig’de

1541

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Erkek Hentbol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Hentbol Süper Ligi’ne yükseldi.
DPÜ Erkek Hentbol Takımı, Burdur’da düzenlenen Süper Lig’e yükselme grubunu 7 puan ve averajla ikinci tamamladı ve gelecek yıl Süper Lig’de mücadele etmeye hak kazandı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada ilk maçında Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’ni 41-38, ikinci maçında da İstanbul Aydın Üniversitesini 29-28 yenen DPÜ, üçüncü maçında Özyeğin Üniversitesi’yle karşılaştı. Rakibini 32-29 yenip üçüncü galibiyetini alan DPÜ, son maçında Ankara Üniversitesi’yle karşılaştı. DPÜ son maçında rakibine 38-27 kaybetse de, turnuva sonunda 7 puana ulaşarak averajla ikinci sırayı elde etti ve Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Bu sonuçların ardından Ankara Üniversitesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 2019-2020 TÜSF Hentbol Süper Ligi’nde mücadele etmeye hak kazandı.
Maçın sona ermesiyle DPÜ Hentbol takımı antrenörleri ve oyuncuları başarılarını hem sahada hem de soyunma odasında doyasıya kutladılar. Maçın ardından düzenlenen törende kupayı, DPÜ adına kaptan Göksenin Yalçın havaya kaldırdı.
“OYUNCULARIMI
TEBRİK EDİYORUM”
Maçın ardından açıklama yapan takım antrenörü Doç. Dr. Aydın Şentürk, “Çok güzel bir turnuvayı geride bıraktık. Kütahya’dan Süper Lig hedefiyle çıktığımız bu yolun sonunda hedefimize ulaştık. Biz iddialı olduğumuzu, Süper Lig’e çıkacak güçte olduğumuzu yolun başında da ifade etmiştik. Oyuncularıma olan güvenimi her zaman kendilerine de ifade ediyorum. Hepimiz çalışmalarımızın karşılığını alarak Süper Lig’de yer almaya hak kazandık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Yeni sezonda Süper Lig’de daha büyük başarılar kazanacağımıza inanıyorum” dedi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir