Kütahya Porselen 1400 Mıtterteıch markasıyla Milano Design Week’te

1657

Kütahya Porselen, 1400 Mitterteich markasıyla katıldığı Milano Design Week’te ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
Milano’nun en ünlü binalarından biri olan Palazzo Litta’da düzenlenen fuarda, 1400 Mitterteich standı ziyaretçilerden yoğun bir ilgi görüyor. Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ve dünyaca ünlü Tasarımcı Defne Koz’un da katıldığı Milano Design Week’te, Defne Koz’un Mitterteich 1400 markası için tasarladığı serileri beğeni topluyor.
‘‘THE THEATER OF FOOD’’
TEMASI DİKKAT ÇEKİYOR
Tasarımcı Defne Koz’un 1400 Mitterteich markası için özel olarak tasarladığı Plano, Ala, Onda, Bordo ve Curve serileri profesyonel şefler ile amatör gurmelerin yeteneklerini sergilemelerine ve yaratıcılıklarını kullanmalarına imkân sağlıyor.
‘‘The Theater of food’’ temasıyla, sıra dışı bir stant da sergilenen koleksiyonlar, tasarımcı Defne Koz’un en iddialı tasarımları arasında bulunuyor. Defne Koz; Ala, Onda ve dünyanın en prestijli tasarım ödülü RedDot Tasarım Ödülü’ne layık görülen Plano serisini tasarlarken tabakları sahne, şefleri ise bir ressam olarak hayal etmiş. Ve “Tabaklar şeflerin sahneleri, yemekler ise başrol oyuncuları” olarak tasarlanmış.
Şef tabakları olarak nitelendirilen gruptaki asimetrik tabaklar, kare ve oval formlardaki meze tabaklarıyla birlikte serinin yalınlığı gözler önüne seriliyor. Ev, otel ve restoran grupları için özel tasarımların yer aldığı 1400 Mitterteich koleksiyonları; yumuşak hatları, onlarca farklı ürün çeşidi, 32 santim genişliğine kadar değişik ebatlardaki tabakları ve geniş kenarlı tasarımlarıyla fark yaratıyor.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir