Engelliye su faturasında Yüzde 50 indirim

1468

Kütahya Belediyesi, evinde yüzde 40 engelli bireyi olan ailelere su faturasında yüzde 50 indirim yapacak.

YÜZDE 40 ENGELE YÜZDE 50 İNDİRİM
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu başkanlığında yeni belediye hizmet binasında toplanan meclis kararıyla, engelli vatandaşlara ve evinde yüzde 40 engelli bireyi olan ailelere su faturalarına indirim geldi.
Meclis üyelerinin önerisi ile alınan kararda, kendilerinin veya bakmakla yükümlü oldukları eşi, çocuğu, anne, baba veya kardeşi, bir kişinin yüzde 40 özürlü olması ve bunu belgelendirmesi halinde yapılacak inceleme sonucunda uygun görülmesi halinde bir adet konut aboneliği su ücretinde yüzde 50 indirim uygulanacak. Başkan Saraçoğlu, indirimin tüm engelli birey ve ailelerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

BAŞKAN YAKAR TEŞEKKÜR ETTİ
Su faturalarına yapılan indirimi değerlendiren Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar da, duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Engellilerin hayatlarının zorluklar içerisinde geçtiğini dile getiren Yakar, yapılan bu indirimle engellilerimiz ve ailelerimiz bu konuda kısmen de olsa rahatlamış olacaklar. Yapılan bu indirimden dolayı Belediye Başkanı Saraçoğlu’na ve belediye meclis üyelerine derneğimiz ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir