2019’un ilk buzağı ve oğlakları

1064

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt; “Her doğan buzağı, kuzu ve oğlak hayvancılık sektörümüzün teminatıdır. 2019 yılının üretim ve bereket yılı olmasını dilerim” dedi.
2019 Yılının ilk buzağısının dünyaya geldiği Kırgıllı Mahallesinde bulunan Muammer Kocabaş’a ait işletmeye İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt ile birlikte Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Mahmut Bülbül, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ahmet Nedim Bayrakdar ve teknik personelce ziyaret gerçekleştirdi.
İşletme ziyaretinde İl Müdürü Kurt; “Her doğan buzağı, kuzu ve oğlak hayvancılık sektörümüzün teminatıdır. 2019 Yılının üretim ve bereket yılı olmasını dilerim” dedi.
Yeni doğan buzağıya bakım ve besleme gibi konularda işletme sahibine bilgi verilen ziyarette buzağıya kulak küpeleme işlemi yapıldı. Ziyarette işletme sahibine 2 çuval yem hediye edildi. Aynı mahallede ikamet eden bir diğer hayvancılık işletme sahibi Hasan Hüseyin Kuru’nun da işletmesine yapılan ziyarette bu senenin ilk oğlakları görüldü. Bereketli bir yıl olması dilek ve temennilerinde bulunuldu.
İl genelinde bu yılın ilk doğan buzağı, oğlak ve kuzu sahibi işletmelere 30 çuval yem verilecek.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir