Yemen yararına kermes

878

Kütahya’da, Yemen yararına yürütülen yardım çalışmaları kapsamında kermes düzenlendi. Kermeste Kur’an kurslarına devam eden ev hanımları evlerinde ve kermes alanında yapmış oldukları gıda ürünlerini Yemen yararına açılan stantlarda satışa sundu.

EV HANIMLARI YEMEN’E ANLAMLI DESTEK
Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi ve İl Müftülüğünün destekleriyle Cumhuriyet Caddesinde düzenlenen kermeste Kütahyalı kadınlar evlerinde hazırladıkları pasta, börek, gözleme, sarma, kurabiye ve diğer gıda ürünlerini Yemen yararına satışa sundu.
Kermesin açılışına katılan Vali Ömer Toraman, Türk milletinin yardımlaşma konusunda tarihinden, köklerinden aldığı güçle tüm dünyaya örnek olma başarısını gösterdiğini söyledi.

“EKMEĞİMİZİ PAYLAAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Yemen’de bir bölgede açlıkla mücadele eden çocuklar, kadınlar ve yaşlıların bulunduğunu belirten Toraman, şöyle konuştu:
“Savaşların mağdurlarının genellikle çocuklar, yaşlılar ve kadınlar oluyor. Milletimiz zulmün, çaresizliğin, felaketin olduğu yerlerde her daim yardımla, dayanışmayla o bölgelerde kendini gösteriyor. Bugün dünyanın en fazla yardım yapan ülkelerinin başında bizim ülkemiz geliyor. Biz bu hasletimizle gurur duyuyoruz. Biz, nerede bir çaresizlik, bir sıkıntı varsa oraya el atmaya devam edeceğiz. Gücümüz yettiğince ekmeğimizi paylaşmaya devam edeceğiz.”
Türkiye’de Yemen için ciddi yardım kampanyalarının yürütüldüğünü de aktaran Vali Toraman, “Kütahya’da bunun bir adım ilerisine gidilerek ‘daha fazla ne yapabiliriz?’ denilmiş. Bu anlamda Kütahya’da açılan bu kermesi çok anlamlı buluyorum. Burada emeği geçen kardeşlerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

MÜFTÜDEN DESTEKÇİLERE TEŞEKKÜR
İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar da yemen için birçok çalışmanın yapıldığını, Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi ve İl Müftülüğü olarak da ‘Yemen’i kardeşlik yaşatsın’ düsturuyla yola çıktıklarını ve Kur’an kursu öğreticilerinin öncülüğünde kermes açtıklarını söyledi.
Hazırlar, kermese destek veren personel, kursiyer ve vatandaşlara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından kermesin açılışı dualarla yapıldı.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir