Erbaş’tan Fiberglass Fabrikası talebi

979

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Emet’e Fiberglass Fabrikası açılması için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan, talepte bulundu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın katılımıyla Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) gerçekleştirilen 2019 bütçe görüşmelerinde söz aldı.
24 Haziran seçimleri öncesi Bakan Berat Albayrak’ın ‘Balıkesir’de Borik Asit Fabrikası kuracağız’ sözünü hatırlatan Milletvekili Erbaş, “Hepimizi mutlu ettiniz. Sayın Bakanım, Balıkesir’de kuracağımız borik asit fabrikası dâhil, bugün dünyanı en büyük bor üreticisi Türkiye Cumhuriyeti, Hisarcık, Emet bölgesidir. Bu bölge dünyanın bor üretiminin yüzde 66’sını karşılıyor” diyerek Emet ve Hisarcık bölgesine dikkat çekti.
Erbaş, bu bölgede Kütahyalıların borla ilgili bir fabrika beklentisi olduğunu dile getirerek, “Biz bu bölgenin yalnızca ham madde çıkarılan değil, bölgeye aynı zamanda borla ilgili bir fabrika istiyoruz. Bizlere, borun en çok kullanıldığı, mesela, fiberglas fabrikası sözü verirseniz Kütahya halkı adına; Tavşanlı, Emet, Hisarcık halkı adına bizi mutlu edersiniz” diye konuştu.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir