190 kişiye geçici istihdam

1007

Kütahya Belediyesinde istihdam edilecek toplam 190 geçici işçi için işbirliği protokolü Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile İŞKUR İl Müdürü Kamil Uçan tarafından imzalandı.
Kütahya Belediyesinden verilen bilgiye göre, toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleşmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek iş gücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR İl Müdürlüğü ile protokol imzalandı.
Yapılan bu protokolle Toplum Yararına Programı çerçevesinde 7 Ocak 2019 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında, çevre temizliği, park düzenlemeleri kamusal altyapının yenilenmesi hizmetlerinde 190 işçi çalıştırılması sağlanacak. Müracaatlar 21 Aralık 2018 tarihi mesai bitimine kadar İŞKUR il Müdürlüğüne şahsen, Alo 170 İletişim Hattını arayarak ya da İnternet üzerinden yapılabilecek. Yapılan müracaatlar sonrasında çalıştırılacak kişiler 25 Aralık 2018 tarihinde saat 10.00’da Belediye (Eski) Kültür Sarayında Noter huzurunda çekilecek kura sonucu belirlenecek.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir