Kütahya’nın yeni valisi Ömer Toraman

1307

Yayımlanan Valiler Kararnamesine göre, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir Sakarya Valisi, Tokat Valisi Ömer Toraman ise Kütahya’nın yeni valisi olarak atandı.

Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Valiler Kararnamesi’yle birçok ilin valisini değiştirecek bir son dakika gelişmesi yaşandı. Valiler Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yeni kararnamede; 39 ile yeni vali atanırken, 21 ilin valisi görevden alındı. Kararname ile Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir Sakarya Valiliğine atanırken, Tokat Valisi Ömer Toraman Kütahya’nın yeni valisi oldu.

ÖMER TORAMAN KİMDİR?

Kütahya’nın yeni valisi Ömer Toraman 1967 yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini memleketinde tamamlayan Ömer Toraman, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. 1994 yılında Erzurum’da Kaymakam adayı olarak görev yaptı. Sırasıyla Kastamonu Küre Kaymakamlığı, Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Çorum Kargı Kaymakamlığı, Ankara Nallıhan Kaymakamlığı, Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011 yılından itibaren ise Hukuk Müşavirliği, Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı (KİHBİ), Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve son olarak İller İdaresi Genel Müdür Vekili olarak üst düzey görevlerde bulunan ve son olarak Tokat Valiliği yapan Ömer Toraman Kütahya Valiliğine atandı. HABER MERKEZİ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir