Dünya Yürüyüş Günü’nde sahaya indiler

925

Kütahya’da, Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla futbol sahasında düzenlenen etkinlikte kurum personeli ile vatandaşlar yürüyüşün yanı sıra hafif düzey cimnastik hareketleri ile fitness ve aerobik yaptı.
Kütahya’da, İl Sağlık Müdürlüğünce Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla çeşitli spor aktiviteleri ve yürüyüş etkinliği düzenlendi.
Dumlupınar Stadında düzenlenen etkililikte konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, sağlığın her şeyden önemli olduğunu, sağlıklı yaşamın en vazgeçilmezinin ise spor olduğunu belirtti.
Sporun en temelinin yürümek olduğunu dile getiren Vali Nayir, şunları kaydetti:
“Bugün burada olmaktan gerçekten çok memnunum. Bizler bütün gençlerimizi, vatandaşlarımızı sporla iç içe görmek istiyoruz. Spor tesisleri, sahalar bunun için var. Spor alanları spor yapanlarla şenleniyor. İnşallah bugün yapılan etkinlik kalıcı hale gelir. Bütün fertlerimiz sporla iç içe olarak sağlıklı bir nesil halinde daha güzel günlere hep beraber ulaşmış oluruz.”
Sağlık için yürüyüşün önemine değinen İl Sağlık Müdürü İsmail Zehir de, “Hareketsiz yaşamla birlikte obezite ve ciddi hastalıklar hayatımıza girmeye başladı. Biz hareketli yaşama dikkat çekmek için bugün personelimizle birlikte çeşitli spor aktiviteleri ile yürüyüş etkinliği düzenledik. Halkımızın etkinliğe katılması bizleri memnun etti. Biz sağlık çalışanları olarak vatandaşlarımızı hareket etmeye, günde en az 10 bin adım atmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Etkinliğe katılan Nermin Arslan ise yaklaşık 4 yıldır düzenli bir şekilde yürüyüş yaptığını, daha çok kişinin yürüyüşe ve spora özendirilmesi için benzer etkinliklerin artırılması gerektiğini ifade etti.
Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün işbirliğindeki etkinliğe öğrenciler ve vatandaşlar ilgi gösterdi.
Sağlıklı yaşam hakkında bilgilendirilmelerin de yapıldığı etkinlikte spor uzmanları gözetiminde vatandaşlar hafif düzey spor hareketleri ile fitness ve aerobik yaptı.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir