Kitap bağışçısı çifte teşekkür belgesi

1213

Kütahyalı emekli çift, kütüphanelerindeki yüzlerce kitabı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi kütüphanesine bağışladı. DPÜ rektörü Remzi Gören, bağışçı Taşpolat çiftine teşekkür sertifikası takdim etti.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphenesi’ne onlarca kitap bağışlayan Hasan Taşpolat ve eşi Hatice Taşpolat’a Rektör Prof. Dr. Remzi Gören tarafından teşekkür sertifikası sunuldu. Kütahya’nın biline eşrafından olan Hasan Taşpolat ve eşi Hatice Taşpolat, evlerindeki kütüphaneyi üniversiteye bağışlamaları üzerine, Rektör Prof. Dr. Remzi Gören’den gelen daveti kabul ederek üniversiteye ziyarette bulundular. Kütahya çiniciliğinin gelişiminde çok büyük katkıları olan Makine Mühendisi Hasan Taşpolat ve emekli öğretmen eşi Hatice Taşpolat, üniversite yetkilileri ile iletişime geçerek evlerindeki kütüphanede yer alan ve mimari, İslam tarihi, sanat tarihi ve fikir neşriyatı alanlarında yazılmış olan 300 kitabı Üniversitenin Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesi’ne bağışladı. Üniversite kütüphanesinin gelişimine büyük katkı sağlayan bu bağışa teşekkür etmek için Prof. Dr. Remzi Gören’den gelen daveti kabul eden Hasan ve Hatice Taşpolat, Üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Pınar Yazkaç ve DPÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Doç. Dr. Ahmet Türkan’la birlikte rektör Gören’i makamında ziyaret etti.
REKTÖRDEN BAĞIŞÇILARA TEŞEKKÜR SERTİFİKASI
Sohbet sırasında Kütahya’nın yetiştirdiği en büyük değerlerden olan, yakın arkadaşı Ressam Ahmet Yakupoğlu ile ilgili hatıralarından söz eden Hasan Taşpolat, “Yakupoğlu ile gerek müzik gerekse resimle ilgili pek çok etkinliğe birlikte katıldık. Kendisi çok yakın arkadaşımdı. Son günlerinde de kendisiyle yakından ilgilenmeye gayret ettik. Allah rahmet eylesin” şeklinde konuştu. Hatice Taşpolat da Ahmet Yakupoğlu ile ailecek görüştüklerini kendileriyle her zaman yakın olduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Remzi Gören de Yakupoğlu’nun nezaketiyle ön planda olan ve bu davranışının ömrünün son anına kadar sürdürdüğünü söyleyerek, “Kendisini kaybetmeden önce Valimizle birlikte yaptığımız ziyaretin sonunda Yakupoğlu’ndan ayrılmak için istediğimizde ‘Müsade sizin efendim’ yanıtını verirdi. Zarafetini yalnızca tuvale değil, sözlerine de yansıtırdı. Yakupoğlu, yaşadığı dönemin Kütahya’sını çok iyi şekilde çizmiş ve ardında büyük bir kültürel hafıza bırakmıştır” dedi. Prof. Dr. Remzi Gören, üniversiteye yaptıkları bağış nedeniyle Hasan ve Hatice Taşpolat’a isimlerine özel olarak hazırlanan teşekkür sertifikalarını sundu. Rektör Gören, ziyaretlerinden sonra Dr. Öğr. Üyesi Pınar Yazkaç ve Doç. Dr. Ahmet Türkan’la birlikte Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphenesi’ni ziyaret eden Taşpolat çifti burada kütüphaneyi gezip, öğretim üyeleriyle sohbet ettiler.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir