‘İmar Barışıyla kazanan halkımız olacak’

1028

Yapısı ruhsatsız olanlar ve ruhsatı olup da projeye aykırı yapılarak sahip vatandaşların bu haktan faydalanabileceklerini ifade eden Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca; “İmar Barışıyla kazanan halkımız olacak” dedi.
Yapısı ruhsatsız olanlar ve ruhsatı olup da projeye aykırı yapılarak sahip vatandaşların bu haktan faydalanabileceklerini ifade eden Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, “Yapının bulunduğu alan özel şahsa aitse bu durumda başvurulardan yararlanamıyor. Ya da hazine üzerine yapıldıysa, hazinenin bu taşınması imar planlarında sosyal donatı alanı olarak tahsis edildiyse yine bu başvuruda yararlanamıyor. “dedi.
Emet ilçesinde uzun yıllardır yaşanan imar sıkıntısının hükümetin getirdiği imar affıyla büyük bir rahatlama yaşanmasına katkı sağlayacağını belirten Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca; ”Hükümetimizin vatandaşlarımıza tanıdığı bu imkanla vatandaşlarımız yapılarının kayıtlarını yaptırabilecekler.Emet ilçemizde özellikle esentepe mahallemizde bir çok vatandaşımızın bu fırsattan yararlanmalarını bekliyoruz. Yaklaşık 8 bin konutun bulunduğu ilçemizde düzenlemeden yüzde 30 oranında vatandaşımızın yararlanmasını bekliyoruz. Mevcut binasına ek kat yapmış olan vatandaşlarımız bu binalarına yapı kaydı alabilecek.Ancak evini yıkıp tekrar yapma gibi bir durum söz konusu olduğunda ise önceki tapusundaki kadar kat çıkabilecek.
Vatandaşlarımıza yardımcı olmak adına fen işleri müdürlüğümüz bünyesinde danışma masası kurduk.Başvurular 31 Ekim’e kadar devam ederken vatandaşlarımız e devletten başvurularını yapabilecekler.” diye konuştu.
Bu arada Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesi için 10 günde 492 bin 869 başvuru yapıldığı öğrenildi.
MUSTAFA DEMİRBAŞ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir