MHP’den AK Partiye sürpriz ziyaret

1071

MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım ve MHP Milletvekili adayları, Adalet ve Kalkınma Partisi Kütahya İl Teşkilatını ziyaret ederek başarılar diledi.
24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlere Adalet ve Kalkınma Partisi ile birlikte Cumhur İttifakı çatısı altında girecek olan Milliyetçi Hareket Partisi ziyaretlerini sürdürüyor.
“KÜTAHYA’DA SEÇİMLERİN GALİBİ CUMHUR İTTİFAKI OLACAKTIR”
AK Parti ve MHP Kütahya Milletvekili adaylarının da bulunduğu ziyarette konuşan MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Cumhur İttifakının Kütahya’da beşte beş yaparak zafere ulaşacağını söyledi. Yıldırım, “24 Haziran seçimleri öncesinde, seçimlere Cumhur ittifakı adı altında beraber girdiğimiz Adalet ve Kalkınma Partisi İl başkanına, milletvekili adaylarına ve yönetimine Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığı ve adaylarımızla bir nezaket ziyaretinde bulunduk. Seçimlerimiz hayırlı uğurlu olsun inşallah Cumhur ittifakı Kütahya’da seçimlerde beş vekil çıkartarak seçimlerin galibi olacaktır.” dedi.
“SAADET PARTİLİ VE DEMOKRAT KARDEŞLERİMİ UYARIYORUM”
MHP İl Başkanı ve milletvekili adaylarının ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin son otuz yıldaki en önemli seçim olduğuna vurgu yaptı. Millet İttifakına oy verecek olan Saadet Partili ve Demokrat Partililere uyarıda bulunan başkan Çetinbaş ; “ CHP’nin teknesine su taşımayın” dedi. Seçim hakkında görüşlerini belirten Çetinbaş ; “Aynı çatı altında, aynı ittifakta buluşan partilerin milletvekilliği seçiminde kendi listelerindeki kişilerin vekil olmasını istemesi kadar doğal bir şey yoktur. Ancak meselenin ne olduğunu, ne ile mücadele ettiğimiz kaçırmadan mücadele ederek ülkemizin geleceği adına hep birlikte söz sahibi olmaya talip olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin tavrını bugün de Kütahya teşkilatları göstermiştir.
Her İttifakın bir öznesi, bir sebebi vardır. Birde faydası vardır. Bu ittifakın faydası ve kurulmasını sağlayan ana unsur, ülkemizin bekası, Anadolu insanın kalbinde yüreğinde taşıdığı milli ve manevi değerleri, Ezanı Muhammedî, Alsancak bayrağımızdır. Öznesi ise Recep Tayyip Erdoğan’dır.
Bu Cumhur İttifakı doğaldır. Hiçbir anormallik yoktur. Ama karşı tarafta büyük problem vardır. Bu ittifak Millet ittifakı değil şer ittifakıdır. Az önce saydığım değerlerin hangisi karşı ittifakta mevcuttur. Bu ittifakın hiçbir faydası yoktur. 28 Şubat sürecinde Merhum Necmettin Erbakan’ı çektirmedik eziyet bırakmayan siyaset anlayışı, le aynı siyaset anlayışı vardır. Necmettin Erbakan’ı temsil ettiğini söyleyenler bu anlayış ile olanlarla kol kola girmiştir.
Geçmişte ülkücülük davası adına ülkesinin milli değerleri adına mücadele etmiş insanların bir bölümü de Milliyetçi Hakaret Partisinden ayrılarak, Milliyetçi Hareketin ne kadar değerleri varsa bunlara hakaret eden insanlarla bir araya gelmiştir. Bu ittifak beş benzemezlerin bir araya geldiği bir ittifaktır. Bunların öznesi de bu ülkenin ne kadar değeri varsa karşısında durmak ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Bu da bizi ziyadesiyle rahatsız etmektedir.
Bugün Millet İttifakına oy veren Saadet Partili kardeşlerimiz, kendi inançları ve değerlerinin karşısında duran Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekili çıkarmasına vesile olabilir. Buradan uyarıyorum. Anavatan, Doğruyol partisi çizgisinde bir siyaset anlayışını üstlenmiş bugün ise Demokrat Parti zihniyetine halis kardeşim bu ittifakın içine oy koyarsan Cumhuriyet Halk Partisinin teknesine su taşımış olursun, buradan uyarıyorum” diye konuştu.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir