KYK yurdunda şehitleri anma programı

1092

Kütahya’da, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle program düzenlendi.
Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi yerleşkesi içerisinde bulunan Zafertepe Kız Öğrenci Yurdundaki program, şehitler için saygı duruşunda bulunma, İstiklal Marşının okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
KYK Kütahya İl Müdürü Feyzullah Gayret, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla KYK yurdunda kalan öğrencilerle birlikte bir anma program düzenlediklerini belirtti.
Programda aynı zamanda Afrin şehitlerini de andıklarını dile getiren Hayret, şunları kaydetti:
“Buradaki amacımız, öğrencilerimizin tarihimizle ilgili hissiyatlarını ve maneviyatlarını canlı tutmak. Öğrencilerimizin geçmişle bağlarını güçlendirmek ve bu hislerini her zaman diri tutmak istiyoruz. Bu anlamda zaman zaman programlar düzenliyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz programda öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum.”
Mehter takımının gösterilerinin yer aldığı programda İl Müftü Yardımcısı Mehmet Arslaner tarafından şehitler için dua edildi.
Üzüm hoşafı ve kuru ekmeğin de ikram edildiği program açılan Çanakkale Şehitleri sergisinin gezilmesi ile son buldu.
RAMAZAN DOĞAN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir