Kütahya’da kurumlar arası dart turnuvası

1259

Kütahya’da, belediye bünyesindeki Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ev sahipliğinde, kurumlar arası dart turnuvası düzenlendi.

Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen turnuvaya 16 kurum katıldı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, burada yaptığı konuşmada, sporun sosyal ilişkiler ve sağlıkta önemli bir rol üstlendiğini söyledi.

Spora ait tesislerin kurulması, spora ait yarışmaların, programların düzenlenmesinin yerel yönetimlerin görev alanında yer alan hususlardan olduğunu dile getiren Vali Nayir, şöyle konuştu:

“Spora ait tesislerin kurulması, spora ait yarışmaların, programların düzenlenmesi hem Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün hem özel idaremizin hem de belediyenin görev alanında yer alan hususlardan. Sporun yaygınlaştırılmasını isteyen, toplumumuzun her ferdinin sporla buluşmasını isteyen bir anayasaya da sahibiz. Spor hayatımızın önemli bir yerini tutmak zorunda. Spor, hem sosyal ilişkilerimiz hem de sağlık bakımından bizler için önemli olan hususlardan biri. Her spor dalı mutlaka bir disiplini, bir dikkati gerektiriyor. Mutlaka uğrunda çalışmayı, özveri göstermeyi de gerektiriyor”

Düzenlenen faaliyetlerin kurumlar arası iş birliğini geliştireceğini de ifade eden Vali Nayir, “Kurumlar arası işbirliğine olabildiğince ihtiyacımız var. Bu tür yarışmalar, programlar kurumlar arası tanışmayı, yardımlaşmayı ve birlikte hareket etmeyi ortaya çıkarır. Ekip çalışmasına ihtiyaç duyulan yerlerde burada tanışan, burada birlikte olan personelimiz güzel Kütahya’mızın ihtiyaç duyduğu hususlarda da yardımlaşma kabiliyetini daha da geliştirmiş olurlar.” diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kölgeli de yaptığı konuşmada, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek “Sizi burada ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduk. İnşallah önümüzdeki süreçte de kurumlar arası turnuvaları farklı spor dallarında icra etmek istiyor, katılımlarınızı daha yüksek şekilde bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Nayir ile Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen açılış atışını yaptı.

Heyecanlı anların yaşandığı turnuvada Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü birinci, Gümrük Müdürlüğü ikinci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ise üçüncü oldu.

Bireysel dalda ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden Mesut Aşkar birinci, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünden Ali Namaz ikinci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Abdülsamet Kara üçüncü oldu.

Turnuva, madalya ve kupaların verilmesinin ardından sona erdi.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir