Murat Dağı’nda kayak sezonu açıldı

1361

Bölgenin en önemli turizm merkezi olan Gediz Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldığı bildirildi.

Gediz Kaymakamı Muhammet Önder ve Kayak Federasyonu temsilcileri Muhammed  Keskin ve Ayhan Keskin Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunarak ilk kayağı 2018 yılının ilk gününde gerçekleştirdiler.

Kar yağması ile kayak sezonunun açıldığını ifade eden Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu da gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Termal turizm ile kayak turizmini birleştiren Murat Dağı Termal Kayak Merkezi, 2018 yılının ilk günlerinde yağan kar ile sezona başladı. Kısa zamanda konuklarımız kayak için kayak merkezimize gelmeye başlayacaklardır.

Murat Dağı Termal Turizm Merkezini diğer kayak merkezlerinden ayıran çok önemli bir husus var. Vatandaşımız buraya geldiğinde orman havası, kayak merkezi ve termal suyu aynı anda kullanabilme imkânına sahip oluyorlar. Her mevsim farklı renkleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Murat Dağı Termal Kayak Merkezi, kış turizminde bölgemiz için büyük bir öneme sahiptir.

Murat Dağı’nın, Türkiye’nin 22. kayak merkezi olduğunu belirten Başkan Saraoğlu, “Murat Dağı’ndaki kar kalitesi Türkiye ortalamasının üzerinde ve iddialı. Bölgesel anlamda büyük bir gelişme potansiyeli yaratacak bir imkâna sahibiz. Çam ağaçları arasında çok güzel bir kayak merkezi. İsteyen kayak yapıyor, isteyen doğa gezisi. Havası, manzarası ve sunduğu kayak seçenekleri ile dünya da eşi benzeri bulunmayan elimizdeki bu değeri hem turizme hem de ekonomiye kazandırılabilmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Kayak severlerin ortak toplanma noktası Murat Dağı Termal Kayak Merkezi olacaktır.”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir