Genç çiftçiler hayvanlarına kavuştu

1173

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında küçükbaş hayvan almaya hak kazanan yetiştiricilere koyunları teslimi için tören düzenlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından yurt genelinde genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak amacıyla Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde hayata geçirilen “Genç Çiftçi Projeleri” kapsamında küçükbaş hayvan almaya hak kazanan genç çiftçimize damızlık küçükbaş hayvanları düzenlenen törenle teslim edildi.

Kütahya Merkez, Simav, Tavşanlı, Çavdarhisar ve Pazarlar ilçelerinde eş zamanlı düzenlenen dağıtım törenlerinde küçükbaş hayvan almaya hak kazanan 43 adet genç çiftçiye 35 dişi 2 erkek olmak üzere toplamda 1591 adet koyun hibe olarak dağıtıldı.

Genç Çiftçi projesi kapsamında verilen koyunların yüzde yüzü hibe olarak verildiğini belirten İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ahmet Ataman, “Karşılıksız verilen hayvanların damızlık anaç olduğunu belirterek; “Çiftçilerimizin bunları üreterek inşallah başarılı olacaklar ve üreticilerimizle hep birlikte ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacağız” dedi.

Çavdarhisar ilçesinde Genç çiftçi projesinden hayvanlarını teslim alan yetiştirici Ahmet Aydın “Devletimizden Allah razı olsun. Bize güvenenleri mahcup etmemek için bizlerde elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışacağız” diyerek memnuniyetini dile getirdi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir